«Усміхнені святі» в Острозькому замку

У Острозькому замку відкрили інтерактивну виставку ікон, на яких святі посміхаються. Експозиція з 30 ікон розмістилася у трьох залах музею, організатори проєкту відійшли від практики виняткового споглядання. Виставка містить інтерактивні та інклюзивні елементи, що дозволяє детальніше дізнатися про історію майстерні, деталі створення ікон та безпосередньо про острозький іконопис.

Низку експонатів до огляду відвідувачів виставили вперше. Зокрема, завдяки новому розміщенню двосторонньої ікони «Покрова та Воскресіння», тепер можна оглянути одразу обидві ікони. Доповнили оновлену експозицію предметами побуту 16 -18 століття, характерних для регіону, які були знайдені під час археологічних розкопок. 

Також, відвідувачі зможуть відчути себе дослідниками та за допомогою мікроскопа, який встановили у залі, детально роздивитися структуру фарби, мазки пензля та інше. У вітрині можна побачити увесь процес роботи іконописця – від етапу заготовки дошки, роботи з матеріалом, знаряддями до фінального покриття лаком.

Аби краще зрозуміти зображене на іконі, до кожної із робіт підготували короткий аналіз сюжетів, який також відтворили шрифтом Брайля. Ще виставку доповнили тактильною моделлю аналою з життям святого Миколая.

Фото: Острозький замок – Державний історико-культурний заповідник м. Острог