На торговому майданчику «Prozorro.Продажі» вперше виставлено полотна українських художників. Ініціювали продаж творів класичного українського живопису та предметів мистецтва через єдину систему електронних аукціонів Національна електронна біржа та Міжнародний фонд «Імперія мистецтв».
Першими полотнами, які виставили на Prozorro.Продажі став «Хутір» Сергія Васильківського та «Дівчина в білому костюмі» Лазаря Воловика.

Система «ProZorro.Продажі» вже зарекомендувала себе, як надійний та ефективний інструмент. Через неї реалізовано лотів на суму 30 мільярди гривень, а участь у торгах взяли більше 22 тисяч осіб. Представники ініціативи переконані, що на прозорому аукціоні державного значення їм вдасться продати ці твори за найкращою ціновою пропозицією, оскільки саме в цій системі є гарна конкуренція, яка відповідно впливає на ціну продажу.

ПРО ЛОТИ:
«Хутір» Сергія Васильківського (1883 р.)
Це монументальне полотно видатного українського художника-пейзажиста кінця ХІХ початку ХХ століть Сергія Васильківського (1854-1917 рр.) Один з головних творів майстра, що становить серію картин на тему лірико-епічних пейзажів України. Важливість твору визначається ще й тим, що це один з небагатьох збережених зразків величезної творчої спадщини талановитого живописця. Історичний факт: з майже 3000 картин, які Сергій Іванович написав і заповів Україні, основна маса була знищена або загублена в роки Другої світової війни.
«Багато хто з його робіт неодноразово продавалися на різних аукціонах, але полотно такого розміру виставляється вперше», – підкреслює унікальність лота художник-реставратор Антон Кудряшов.
«Дівчина в білому костюмі» Лазаря Воловика (1930 р.)
Портрет написаний одним з типових представників Паризької школи Лазарем Воловиком (1902 -1977 рр.), який народився в м. Кременчук Полтавської області та вже з 19 років жив в Парижі. Працював пліч-о-пліч з такими майстрами як Марк Шагал, Осип Цадкін, Хаїм Сутін в паризькому «Ля рюш». Своїм основним завданням в живопису художник вважав: «висловити безмовність». Посмертно його роботи були представлені на багатьох виставках: в музеї Жакмар-Андре, у Великому палаці, de la Rose-Croix. Епіграфом до всього життя, а головне до мистецтва художника може бути поставлена його фраза: «Я жив так, як я хотів!»
Фото: ProZorro.Продажі
Джерело: Економічна правда