Виставка «Дифузія — Зв’язок»: діагностика персональної сутності

В галереї аукціонного дому «Корнерс» відкривається виставка Христини Хміль «Дифузія — Зв’язок». Мисткиня експериментує із діагностикою персональної сутності й ідентичності, та пропонує глядачеві перші результати дослідження.

В проєкті «Дифузія — Зв’язок» через абстрактні чоловічі та жіночі образи художниця вивчає процес взаємодії реальностей, вплив технологій на людство та переосмислення його сутності. Адже кожен контакт між людьми несе свій відбиток, який урізноманічує та розширює межі особистості. Це проявляється, на фізичному, молекулярному та інформаційному рівнях. Такий досвід може бути як позитивним, так і негативним. Потрібно лише усвідомити, що зміни, які відбувається з нами мимоволі, супроводжують нас упродовж усього життя.

Христина Хміль

«Моє дослідження почалося весною 2016 року, коли я почала шукати відповідь на питання, які нас часто цікавлять: «Хто я? Що я? Чому я?». Особливо гостро ці питання постали під час карантину. Відповіді ж різнилися в залежності від обставин, часу, соціуму, так би мовити, зовнішніх чинників. Тож тільки проаналізувавши своє життя від дитинства до сьогодення, можна усвідомити: ким є ти, а що було нав’язане суспільством», – зазначає Христина Хміль.

Цю можливість відвідувачам мисткиня надає за допомогою віртуального досвіду. Проєкт поєднує традиційні графічні техніки з цифровими технологіями (VR). Одягнувши окуляри, глядач потрапляє у віртуальний простір, де опиняється всередині прозорого квадрата. Він гуляє заплутаним лабіринтом з абстрактними силуетами людей на різних етапах їхнього життя, в центрі якого прозорий куб, який символізує істину. VR досвід допомагає опинитися всередині невідомого, того, що ми не знаємо про людину – її внутрішні механізми, взаємовплив свідомого і підсвідомого. Можемо побачити, як все це змінюється під впливом інших систем…

Триватиме виставка з 13 жовтня до 3 листопада з 11.00 до 19.00 щодня, окрім суботи та неділі, в галереї аукціонного дому «Корнерс», за адресою м. Київ, вулиця Кудрявська, 8-а. Вхід на виставку вільний за наявності захисної маски та не більше п’яти осіб одночасно.

Подія у Фейсбук

Проєкт підтримки жінок, які починають свій шлях у мистецтві “ЇЇ позиція”.

Про художницю:

Христина Хміль народилася у с. Гвізд (Івано-Франківська область) у 1992 році. У 2019 році закінчила факультет живопису Національної Академії Мистецтв і Архітектури (професор Микола Стороженко).

Працює з графікою, VR-технологіями та digital. Бере активну участь у групових та персональних проєктах. Серед знакових: участь у виставці «Середовище існування. Маніфест 2020» в Галереї мистецтв «Лавра» (Київ), виставка Visual art exhibition «Who am I today» (Київ), виставка Sansara: III Ukrainian Contemporary Women’s Art Fest (Київ) та інші. Роботи Христини знаходяться у приватних колекціях США, Німеччини, Білорусі, України.

Фото та джерело: Христина Хміль