“УКРАЇНСЬКА ТЕОРІЯ ТА ІСТОРІЯ МИСТЕЦТВ НА ПЕРЕХРЕСТІ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ ТРАДИЦІЇ”: КАФЕДРА ІСТОРІЇ МИСТЕЦТВ КНУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА ЗАПРОШУЄ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У НАУКОВІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

До 100-ої річниці від смерті Григорія Павлуцького Кафедра історії мистецтв Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошує долучитися до обговорення спадку дослідника та ширше – української теорії та історії мистецтв від відкриття перших кафедр до 1937 року. У 1897 році Григорій Павлуцький став першим власне київським професором кафедри теорії та історії мистецтв Імператорського університету Св. Володимира, поклавши цим початок історії київської історико-мистецької школи.

На конференції особливу увагу приділять включеності тодішньої української науки у загальноєвропейські дискусії про періодизацію мистецтва, генеалогії стилів та художніх форм, а також проблемі спадку античності, активні зокрема в рамках Віденської школи історії мистецтв та у колі прихильників іконологічного підходу, запропонованого Абі Варбургом й оформленого Ервіном Панофським.

Передбачені напрямки роботи конференції:

  • Григорій Павлуцький та його внесок у теорію та історію мистецтв
  • Ключові теми досліджень в українській історії та теорії мистецтв другої половини ХІХ – першої третини ХХ століття
  • Історико-мистецькі школи від заснування кафедр теорії та історії мистецтв до 1930-тих років
  • Сучасний стан і перспективи теорії та історії мистецтв в Україні

Подія відбудеться 14 – 15 березня 2024 р.  Подати заявку на участь можна до 1 грудня 2023 р. за допомогою гугл-форми. Більш детальна інформація про конференцію – на фейсбук-сторінці кафедри.

Із додаткових питань звертатися до організаційного комітету:
Стефанія Демчук demchuk@phil.muni.cz
Ілля Левченко levchenko@knu.ua