«Українська пастораль»: виставка робіт Нікіти Цоя, Ольги Заремби та Андрія Підлісного

У київській галереї Imagine Point проходить виставка «Українська пастораль». 

У цьому проєкті художники Нікіта Цой, Ольга Заремба та Андрій Підлісний деформують канони традиційної пасторальної картини. Ідеалізоване зображення наївних сцен простого сільського життя на тлі природи замінили шматки еклектичного пострадянського простору та наївні спроби майже вигаданих персонажів жити по-новому.

Ольга Заремба

Представлені живописні полотна беруть свій початок у випадковій фотографії фрагмента. Наче короткочасне пробудження зору від сну, що випадково ловить гігантський монументальний артефакт, який застиг у своєму анабіозі і повністю не вміщається в огляд звичайної людини, від чого стає абсолютно непомітним. 

Серія прозорих фотографій діє як мембрани та архіви пам’яті, які є кінцевою еманацією спогадів від короткострокових пробуджень у минулому .

У роботі з деревом відтворене бажання згадати та зобразити найцінніший спогад. Тому цей спогад протікає в зрізі, що іронічно повинен вбити живе, щоб спонукати інших дізнатися його минуле чи потенційне майбутнє.

Нікіта Цой

У цій серії робіт гіперчутливість стилістичних дисонансів допускає усі види виправлень на всіх стадіях ужитку головних дійових осіб у просторі.

Інколи зображення симулюють звичайну побутову фотографію у випадковій ситуації. Герої зображень пародіюють сталі пасторальні мотиви, хоча цього разу їхня драматургія протікає у нових побутових ситуаціях. Друкуючи випадкові шматки фотографії у нашарованій плоті живопису, художник створює повну невизначеність наповнення у досить чітких межах жанру.

Андрій Підлісний

Дії об’єктів, зібраних з постіндустріальних випадкових деталей та механізмів, мімікрують у миттєвий образ, в якому об’єкт є завісою, залишком рефлекторної природи першоджерела, що переживає розрив своєї безперервної історії і, як наслідок, симулює поточну сукупність зв’язків з навколишнім середовищем.

У роботах художника безжальна еволюція заганяє в цикл залежності рогату худобу, або випадково генерує патерн, що дає асоціацію як із народним візерунком, так і з сумкою в клітинку .

Нутрощі механізмів та сукупність дій, що огорнуті текстурами, шукають шлях пояснити себе через тактильність, шурхіт та світло нового квазі життя постіндустріального господарства.

Виставка проходитиме до 20 квітня 2024 року. Адреса: м. Київ, вул. Голосіївський проспект 86/1.

Фото галереї Imagine Point. Автор тексту — Нікіта Цой.