У Гарварді створять англомовну базу першоджерел україністики

У 2021 році Український науковий інститут Гарвардського університету (HURI) та Український інститут при МЗС України запустять спільний онлайн-ресурс Ukraїnica з українськими літературними джерелами. За допомогою сервісу можна буде отримати доступ до перекладів художньої літератури українських авторів, історичних документів, свідчень очевидців, фільмів та інших першоджерел, що були створені українською мовою. Усі дані та файли будуть доступні у перекладі англійською мовою.

Директор українського наукового інституту Гарвардського університету Сергій Плохій зазначив, що ресурс Ukraїniсa підвищить присутність України в американському академічному середовищі, і не лише на факультетах славістики, а й історії, жіночих студій, антропології та політичних наук.

Технічно платформа розміщуватиметься на сайті, спроєктованому українсько-американською IT-компанією QuartSoft. Співпраця Українського наукового інституту Гарвардського університету та Українського інституту над розробкою онлайн-проєкту відбувається в межах Меморандуму про взаєморозуміння, підписаного у листопаді 2020 року.

Український науковий інститут Гарвардського університету – відомий академічний осередок, що підтримує дослідження про Україну в межах факультету мистецтва та наук Гарварду. Його діяльність спрямована на поглиблення знань про Україну в Сполучених Штатах та за їх межами через дослідження, видавничі проєкти та викладання, зокрема в галузях історії, мови та літератури. Після проголошення Україною незалежності, його місія охоплює також сучасні політичні, соціальні та економічні питання.

Джерело: #ШоТам