«Ukraina. Wzajemne spojrzenia»: українське мистецтво в Кракові

У Кракові в Міжнародному центрі культури відкрилася масштабна мистецька виставка, присвячена Україні «Ukraina. Wzajemne spojrzenia/Україна. Інші погляди на взаємини». Проєкт має на меті по-новому поглянути на культуру й мистецтво України, щоб подолати уявлення та стереотипи про нашу державу, які досі можуть існувати.

Експозиція виставки побудована на зіставленнях українських та польських мистецьких творів давнього періоду, ХХ століття та сучасності, аби викликати і творити нові контексти. Окрім найважливіших творів з колекції Національного художнього музею України в Києві, виставку доповнюють роботи з українських і польських інституцій та приватних колекцій, відеоматеріали, світлини, плакати, карти, скульптури, костюми дизайнера Томаша Армади та інші безцінні артефакти.

Зокрема, в експозиції представлено художні твори Тараса Шевченка, польського баталіста Юзефа Брандта, російського реаліста Іллі Репіна, роботи авангардистів початку ХХ сторіччя Георгія Нарбута, Віктора Пальмова, Льва Крамаренка, а також твори сучасних митців Олега Тістола, Романа Мініна, Влади Ралко та творчого об’єднання «Відкрита група».

Діятиме виставка «Ukraina. Wzajemne spojrzenia/Україна. Інші погляди на взаємини» до 16 січня 2022 року.

Фото та джерело: Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie