У Колізеї запрацював аудіогід українською мовою

У Римському Колізеї з’явилась україномовна аудіоекскурсія. Історія найбільшого амфітеатру Стародавнього Риму оживає голосом українського актору дубляжу Юрія Соскова. Це – вже дев’ятий український аудіогід, впроваджений упродовж 2020 року в музеях світу в межах проєкту «культурної дипломатії» Олени Зеленської.

Проєкт започатковано у 2018 році, він покликаний поширювати українську мову у світі, аби «голос» України лунав у найвидатніших світових пам’ятках. Пілотний запуск українського аудіогіду здійснено у Національному музеї у Варшаві. У серпні 2019-го до проєкту долучився Варшавський музей польських євреїв POLIN, а також віденський Бельведер, у рамках реалізації програми двостороннього року культури Україна-Австрія 2019.

Україномовні аудіогіди у провідних музеях світу – довгострокова програмна ініціатива, наступного року вони запрацюють у лондонському Тауері, Версальському палаці, Національному природознавчому музеї в Берліні, музейному комплексі Ватикану, Меморіальному комплексі історії Голокосту – Яд Вашемі та Державному музеї мистецтв імені Ігоря Савицького в Узбекистані.

Фото та джерело: Офіс Президента України