Український «Щедрик» завітав до Азербайджану

Азербайджанські музиканти разом з колегою з України виконали «Щедрик» на старовинних кавказьких інструментах. Відео на своїй сторінці в YouTube розмістив Посол України в Азербайджанській республіці Владислав Каневський.

До українсько-азербайджанського тандему увійшли: Заслужений артиста Азербайджану Торгул Асадулаєв, Заслужена артистка Чинара Гейдарова, Вафа Ширалієва, Шафа Карімова та Азада Алімаммадова. Українська музикантка Поліна Десятніченко приїхала з Канади до Азербайджану вивчати мистецтво мугаму (один з основних жанрів азербайджанської традиційної музики, багатоактний вокально-інструментальний твір).

Послухайте, як лунає пісня у виконанні на старовинних кавказьких інструментах!

Всесвітньо відомий твір «Щедрик» українського композитора Миколи Леонтовича, написаний на народну мелодію, вже друге століття вже друге століття сповіщає світ про наближення новорічних та різдвяних свят! Понад 100 років тому мелодія «Щедрика» вперше пролунала на гастролях українського хору в Північній Америці й отримала надзвичайну популярність, та зажила слави як пісня “Carol of the bells”.

На жаль на заході шедевр української культурної спадщини дуже швидко втратив своє громадянство і найчастіше сприймається як канадська або американська мелодію. Тому нещодавно, аби змінити тенденцію, а Україні провели акцію «Повернемо «Щедрику» українське громадянство». 18 грудня у концертній залі столичного Українського дому артисти виконали композиціючотирма мовами світу: англійською, французькою, арабською, українською. А також у джазовому виконанні.

Наступним кроком стане підготовка українськими та зарубіжними митцями масштабного концерту-презентації “Щедрика” з понад 20 варіантами виконання, що відбудеться до 30-річчя незалежності України. Загалом нині «Щедрик» має понад 100 варіантів виконання.

Джерело: Посольство України в Азербайджанській Республіці