У Києві стартував VІI Мистецтвознавчий Конкурс для арт-критиків

Stedley Art Foundation оголосив про відкриття 7-го Мистецтвознавчого Конкурсу для арт-критиків, наприкінці якого оберуть трьох переможців. Цьогорічна тема заходу — “Портрет художника”. 

Мета конкурсу — ввести в сферу сучасної арт-критики нові імена, налагодити  комунікацію між молодими критиками і авторитетними фаховими виданнями та інтернет-ресурсами.

Конкурс проходитиме в два етапи: на першому етапі буде відібрано 10 фіналістів із числа тих, що подали заявку на участь та мотиваційний лист. Другий етап передбачає написання фіналістами есею або короткої статті на задану тему. Фіналістів визначатимуть журі конкурсу.

Умови конкурсу наступні:

Тема: “Портрет художника”

Завдання: Скласти мотиваційний лист на одну друковану сторінку, в якому потрібно написати коротко про себе, означити своє розуміння теми конкурсу і сформулювати коротку аннотацію майбутнього есею. Мотиваційний лист надсилати координаторці конкурсу Валентині Клименко на адресу artcriticcontest@gmail.com

Дедлайн: до 1 серпня 2018 року

Вік учасників: до 35 років

Процедура конкурсу

І етап: експерти за мотиваційними листами відбирають десять фіналістів. 15-16 вересня провідні редактори профільних медіа, арт-критики, куратори, історики мистецтва проведуть із фіналістами лекції і майстер-класи.
ІІ етап: фіналісти Конкурсу пишуть статтю чи есей на тему “Портрет художника. Які фактори впливають на затребуваність мистецтва глобальним світом?” і подають роботи до 15 жовтня. Підведення підсумків і вручення нагород відбудеться 10 листопада.

Члени журі

Оксана Баршинова – історикиня мистецтва, кураторка, завідуюча відділом мистецтва ХХ – початку ХХІ століття НХМУ

Віра Балдинюк – головна редакторка онлайн-журналу Korydor

Ольга Балашова – критикиня, мистецтвознавиця, заступниця директора з розвитку Національного художнього музею України

Борис Гриньов – академік Національної академії наук України, колекціонер, співзасновник Grynyov Art Foundation

Анна Шерман – головна редакторка журналу «Антиквар»

Лідія Лихач – засновниця і головна редакторка видавництва «Родовід»

Борис Філоненко – арт-критик, куратор галереї Came In (Харків) і арт-центру Aza Nizi Maza (Харків), редактор видавництва IST Publishing

Нагороди

І місце – музейна поїздка до Італії, публікація

ІІ місце – 5000 грн, публікація

ІІІ місце – мистецька бібліотека  від видавництва «Родовід» (на суму 3000 грн), публікація

Мистецтвознавчий Конкурс для арт-критиків – можливість для молодих мистецтвознавців продемонструвати навички аналізу та критики арт-сфери.

Більше інформації за посиланнями:

http://stedleyart.com

https://www.facebook.com/MistectvoznavcijKonkurs