У Києві пройде прем’єра документального фільму про знищення архітектурної спадщини України

28 лютого у галереї «Печерська» відбудеться показ фільму-дослідження «Зберегти не можна зруйнувати», який піднімає проблему зникнення архітектурних пам’яток різних міст України. Після показу відбудеться обговорення фільму з його авторами. 

Автори фільму – режисер Павло Сіроменко та сценаристка Тетяна Омельченко – провели зйомки в 9 містах України: в Києві, Дніпрі, Полтаві, Одесі, Львові, Ужгороді, Івано-Франківську, Запоріжжі та Харкові. Ними було записано інтерв’ю з 50-ма експертами та зафіксовано на камеру 150 унікальних будівель. У столиці зйомки проходили у вересні. До кадру потрапили понад десяти відомих архітектурних пам’ятників, серед яких Андріївський узвіз, Гостинний двір, Замок барона Штейнгеля та Будинок зі зміями.

«Створений фільм — важлива подія, оскільки ситуація в цій сфері невтішна і потребує розголосу з метою пропаганди вічних цінностей, до яких, безумовно, належить надбання кожної нації», — каже представниця громадської організації #SAVEANDRIYVSKIYUZVIZ Ольга Рутковська.

Кінокартина демонструє проблеми руйнування історичних споруд, а також той факт, що цей процес є характерним і системним для кожного населеного пункту України. Тож ініціатори проекту «Ctrl+S. Закон на захисті культурної спадщини» хочуть запропонувати уряду зміни до законодавства, які мінімізують корупцію в сфері збереження пам’яток архітектури та історії. 

«Фільм — не самоціль, а інструмент: нам хочеться розповісти про проблему доступним способом великій кількості людей, обговорити її, — пояснює завдання показу Олена Рофе-Бекетова. — Ми живемо в історичному місті, тому тема стосується кожного харків’янина, тож ми запрошуємо всіх на перегляд і обговорення картини. А особливо тих, хто живе в історичних будівлях та зацікавлений у їхньому збереженні».

Протягом лютого-березня автори фільму демонструватимуть його також у Харкові, Полтаві, Тростянці, Запоріжжі, Одесі, Дніпрі, Ужгороді, Львові, Івано-Франківську.

Адреса: м. Київ, вул. Лаврська, 9, 19 Корпус, 2 повeрх

Вхід вільний, реєстрація обов’язкова: https://docs.google.com/form

Подія у FB: https://www.facebook.com/events/416173728834294