Гостинний двір повернули у державну власність

Історичну будівлю Гостинного двору повернули у власність Фонду державного майна. Таке рішення ухвалив Київський апеляційний господарський суд 28 лютого, скасувавши договір про оренду будівлі компанією «Укрреставрація».

Як йдеться у повідомленні прокуратури міста Києва, приватна структура «Укрреставрація» орендувала Гостиний двір з 1994 року, однак не виконувала умови договору щодо утримання архітектурної пам’ятки в належному санітарному, протипожежному і технічному стані. За умовами договору орендар взяв на себе повну відповідальність за збереження пам’ятки архітектури, проте не виконав їх.

Зважаючи на це, РВ ФДМУ по м. Києву звернулось до Господарського суду м. Києва з позовом про розірвання договору оренди та зобов’язання повернути майно. Однак судом першої інстанції було відмовлено в задоволені позову.

З метою захисту інтересів держави прокуратурою міста Києва за власною ініціативою здійснено вступ у розгляд цієї справи та внесено апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції.

На сьогодні постановою Київського апеляційного господарського суду задоволено апеляційну скаргу прокуратури в повному обсязі. Апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції та прийняв нове, яким розірвав договір оренди та зобов’язав приватну структуру повернути державі будівлю Гостинного двору.

Джерело: https://www.facebook.com/kyiv.gp.gov.ua