У КИЄВІ ПОКАЖУТЬ ВИСТАВКУ «ЗОЛОТО ПОДІЛЛЯ»

До Києва прибули експонати майбутньої виставки «Золото Поділля: історія народів». Виставку, яка репрезентує найвідоміші археологічні знахідки Поділля з зібрань Вінницького обласного краєзнавчого музею та Національного музею історії України, відкриють 16 жовтня.

Проєктом «Золото Поділля: історія народів» установи започатковують міжмузейний обмін з подальшим експонуванням колекцій в різних регіонах України. Отож, столичні відвідувачі виставки мають нагоду побачити унікальні археологічні знахідки Вінничини, які відображають культуру багатьох народів, що проживали в цьому регіоні від найдавніших часів до Середньовіччя.

Гарнітура парадного поясу. Золото, бірюза, емаль

Серед експонатів: єдина відома іграшка трипільської культури на коліщатах – коник, найбільша в Європі колекція бурштинових прикрас часів пізньої бронзи, золоті прикраси, коштовна зброя та срібний посуд, знайдені в одному з найбагатших сарматських поховань, яке вважається могилою царя Інісмея, правителя Ольвії. Також до експозиції увійдуть унікальні скарби, пов’язані з Великим переселенням народів, які ще ніде не експонувалися потрапили до музею лише торік.

Гарнітура портупейного поясу. Золото, залізо, емаль
Гарнітура портупейного поясу. Золото, залізо, емаль

Відкриється виставка 16 жовтня й експонуватиметься до середини лютого 2021 року. А навесні наступного року до Вінниці привезуть виставку зброї з фондів Національного музею історії України.

Фото: Вінницький обласний краєзнавчий музей

Джерело: Музейний простір