У Києві покажуть гравюри Альбрехта Дюрера

Вперше у Києві пройде виставка гравюр Альбрехта Дюрера з колекції Харківського художнього музею: понад 60 творів генія німецького Відродження та його послідовників можна буде побачити у залах Музею Ханенків. 

На виставці творів Альбрехта Дюрера з колекції Харківського художнього музею буде, зокрема, представлено: 

• ксилографії з циклу “Життя Марії” і копії сучасника Дюрера — Маркантоніо Раймонді, виконані у техніці гравюри різцем;

• титульний аркуш циклу  “Апокаліпсис”;

• рідкісні різцеві гравюри, що належать до раннього періоду творчості митця: «Морське чудовисько», загадкові «Чотири відьми» та  «Прогулянка»;

• серію «Малі Страсті»;

• портрети інтелектуалів, які належать до пізнього періоду його творчості.

У відвідувачів виставки буде можливість порівняти ксилографії з поетичного циклу “Життя Марії” із копіями Маркантоніо Раймонді — адже конфлікт Дюрера та Раймонді був першим в історії судом за авторське право. Раймонді заборонили ставити монограму Дюрера, але копіювати не заборонили.

Альбрехт Дюрер (1471-1528) – видатний німецький художник епохи Відродження, геніальний живописець та майстер гравюри. Його значення для національної культури Німеччини настільки велике, що початок 16 століття знавці називають «епохою Дюрера». Дюрер був першим митцем, який працював одночасно у двох техніках гравюри – на дереві і на міді, впровадивши кардинальні технічні й художні новації. А також першим, хто втілив у гравюрі такі глибокі філософські ідеї, хто спонукав глядача до таких складних роздумів, хто зумів так передати красу оточуючого світу та охопив своєю творчістю таке розмаїття фантастичних сюжетів.

Відкриття виставки 11 квітня о 17:00. Вхід на відкриття вільний.

Коли: 12 квітня — 15 червня 2019 року

Де: м. Київ, вул. Терещенківська, 15-17