У Катарі відкрили Національний музей у формі «троянди пустелі»

28 березня у Досі — столиці Катару — відкрився масштабний Національний музей (NMoQ), спроектований французьким архітектором, лауреатом Прітцкерівської премії Жаном Нувелем.

Музей, що розташувався на набережній Корніш у катарській столиці, Жан Нувель спроектував у формі троянди пустелі. Це не сорт троянд, а розмовна назва утворень кристалічних кластерів гіпсу або бариту, що виникають у пустелях. Ззовні музей огортають «пелюстки», які повторюють форму цих кристалічних утворень.

Зліва — “троянда пустелі”. Справа – побудований музей. Фото: Wikipedia, Iwan Baan, Danica O. Kus

Незважаючи на те, що за останні роки Катар придбав багато дорогих робіт всесвітньо відомих митців (Пікассо, Ротко, Матісса і Сезанна), музей присвячений не їм, а історії та археології Катару, його правителям і жителям.

У центрі музейного комплексу розташовується відновлена історична пам’ятка – палац катарського шейха.

У центрі музейного комплексу – відновлений палац катарського шейха. Фото: Iwan Baan, Danica O. Kus

Церемонію відкриття музею NMoQ очолили голова управління музеїв Катару Шейха аль-Маясса бінт Хамад бін Халіфа аль-Тані і Жан Нувель. На відкритті були присутні керівники найбільших музейних світових інституцій. Серед гостей офіційного відкриття були також імениті актори — Джоні Депп і Вікторія Бекхем. Архітектор проекту переконаний, що новий музей стане «іконою».

Фото: Iwan Baan, Danica O. Kus

Загальна площа музею — 52 тис. кв м. Він включає 11 галерей з експозиціями природи країни, археологічних знахідок і катарського мистецтва. У музейному комплексі облаштовано аудиторію на 220 місць, дослідницький центр, лабораторії, крамниці, офіси, кафе і ресторан. Крім того, NMoQ став першим музеєм, який отримав сертифікат LEED для енергоефективних і екологічно чистих будівель.

Фото: Iwan Baan, Danica O. Kus

Фото: Iwan Baan, Danica O. Kus
джерело: admagazine.ru