У Брюсселі заарештували виставку Бенксі, вартістю 15 мільйонів євро

Як виявилося, виставка проходила без відома художника. Суд конфіскував 58 картин з галереї Strokar — вона не мала дозволу на показ робіт художника. 

Екпозицію Banksy Unauthorized оцінюють у 15 мільйонів євро. Планувалося, що виставка проходитиме з 7 по 30 грудня. Її організатором виступила німецька компанія On Entertainment, яка надала 58 робіт Бенксі та заявила, що має права на експонування картин, зокрема на знамениту «Дівчинку з повітряною кулею».

Проте цю заяву оскаржила в суді компанія колишнього менеджера і арт-дилера Стіва Лазарідіса. Останній, як виявилося, є законним правовласником привезених у Бельгію картин. Представники художника цю інформацію підтвердили.

Адвокат галереї Stokar заявив, що арт-установа стала «жертвою шахрайства», та що «галерея не несе відповідальності за те, що трапилося». Stokar продовжує працювати, проте виставку Бенксі, звісно, закрили.

Це не перша виставка, яка проходила чи мала пройти без згоди Бенксі. Список фейкових виставок художника розміщено на його офіційному сайті.