«Це не те, що ти думаєш»

17 листопада в Щербенко Арт Центрі відкривається новий персональний проєкт львівської художниці Kinder Album «Це не те, що ти думаєш». Виставка сполучатиме олійний живопис та кераміку, з якою мисткиня активно працює останні роки, використовуючи глину шамот і техніки глазурі та бісквіту. 

І олія, і кераміка позначають новий, складніший та серйозніший етап творчості Kinder Album, порівняно зі вже звичними для неї малюнком на папері А4 та ліпкою з  пластиліну soft clay, яким зазвичай користуються діти. Живопис і скульптура – засоби вираження, що передбачають більшу тривалість та складнішу етапність виконання, які свідчать про «дорослішання» художниці, хоча в її творах завжди зберігається флер наїву та несерйозності.

Наче граючи з глядачем у загадки, мисткиня переносить яскраві ключові образи з картин у скульптури, оприявнюючи їх та роблячи більш матеріальними, присутніми тут і зараз. Так, роботи в експозиції перетворюються на певні підказки, що мають відіслати нас до не розказаних історій, сюжетів і смислів. 

Головний образ, що поєднує роботи та є камертоном всієї виставки (як і творчості Kinder Album в цілому) – оголене тіло, що сполучається із різноманітними об’єктами, культурними відсилками, реквізитом і декораціями. Це сполучення набуває ефекту контрастності: оголена жінка випромінює свободу, чесність, неупередженість та простоту, а все що її оточує – додає нові шари сенсів і контекстів. Тут і починається загадкова гра: це те, про що я подумав? Чи ні?

Проєкт можна побачити з 17 листопада до 18 грудня 2021 року в Щербенко Арт Центр (Вул. Михайлівська, 22B)/ +38 096 801 20 41. Графік роботи: ВТ – СБ 11:00 – 20:00