«ТАЄМНИЦЯ ЧОРНОГО ПОЛОТНА» ОЛЕКСАНДРА ОНІЩЕНКА

В MANDARIN MAISON відкрилась виставка-продаж картин відомого чеського художника українського походження Олександра Оніщенка. Усі роботи були створені автором спеціально для київської презентації від Spivakovska ART:EGO.

Яскраві та фактурні картини Олександра Оніщенка сповнені любов’ю до життя, драматизмом та іронією. Художник завжди висловлював внутрішній протест, який збігався, або, навпаки, йшов в розріз з соціальним та культурним життям 80-90-х років і сучасності. Він заперечував постулати класичної школи і перебував в пошуку особливих підходів. У цих пошуках, він знайшов глибину Чорного Полотна.

«Я переконаний, що весь Всесвіт з’явився із темряви. Ніщо – це початок. І за допомогою цього ніщо я створив абсолютно нову тенденцію в живопису New impressionism. Коли я усвідомив, що я це зробив першим, світ для мене змінився», – пояснив митець.

Цей прийом живопису на чорному полотні, якій став провідним у творчості Олександра Оніщенка, поглиблює акцент на сюжетній лінії зображення, підкреслює деталі та відтворює особливу атмосферу. А головне – стимулює автора експресивно та швидко працювати над картинами, що й надає їм особливої емоційності.

Триватиме персональна виставка Олександра Оніщенка до 1 листопада. Пізніше, деякі з робіт будуть переміщені до зали постійної експозиції в MANDARIN MAISON, де його засновник Олег Дзюбяк та куратор простору Ліка Співаковська планують надалі розміщувати роботи відомих українських та міжнародних художників.

У найближчих планах арт-простору – відкриття також українського та міжнародного корнерів мистецтва, зокрема, для розміщення міжнародних виставок і іноземних авторів в галерейній залі.

Триватиме виставка-продаж з 2 жовтня до 1 листопада в ТЦ «Mandarin Plaza» (вул. Басейна, 6, поверх 5)

Про художника:

Олександр Оніщенко народився 1957 року в Чернігові. У 1991 році художник вирішив ризикнути і поїхати в повну невідомість за кордон. Авантюризм і сміливість привели Олександра до Праги. Першою темою його живопису були саме празькі дахи. Але, безумовно, не тільки дахи Праги зробили Оніщенка відомим художником в Україні та за кордоном. Міські етюди, трамваї, готичні вулички, безкраї простори полів, небесні бурі, степові птахи, квіти, ліси і гори – все, що створює неповторну красу нашого всесвіту, знаходить відображення у творчості художника.

Окрім своєї галереї «Jakubska» в празі, Олександр Оніщенко активно виставляється в інших закладах Чеської республіки. Тут у художника з кінця 90-х пройшло 11 виставок. Також митець виставлявся у Франції, Великобританії, Малайзії та США. У 2019 році Олександр вперше провів свої виставки в Чернігові, Одесі та Києві. У цьому ж 2019-му, заснував свою школу живопису на чорних полотнах у Празі.

Фото: artnews.one

Джерело: ROYAL DESIGN