Такий різний Ройтбурд

6 жовтня в Національному музеї «Київська картинна галерея» стартує масштабний виставковий проєкт «Такий різний Ройтбурд», присвячений пам’яті відомого українського митця, громадського діяча, директора Одеського художнього музею Олександра Ройтбурда, який відійшов у вічність на початку серпня цього року. 14 жовтня йому могло б виповнитися 60 років.

Виставковий проєкт «Такий різний Ройтбурд» представить живопис, графіку та відеоарт, створені художником в різні періоди, як з особистої майстерні митця, так і з приватних колекцій. Проте, це не буде ретроспективою його творчості. Проєкт розміститься  одразу на трьох локаціях: в Київській картинній галереї, в галереї Vakulenko Art Consulting та в Мистецькому центрі «Шоколадний будинок», що має на меті підкреслити неординарність всебічно обдарованого Олександра Ройтбурда, унікальна манера творчого самовираження якого, стала його легко впізнаваним стилем.

Ройтбурд сміливо йшов на експерименти, намагався якомога точніше передати засобами художньої виразності свій світогляд, донести до свідомості глядача найважливіші цінності та ідеї. Глибокий зміст і надзвичайно тонка іронія, притаманні митцеві як людині, знаходять своє відображення в усіх його роботах і, напевно, є саме тією характерною ознакою ройтбурдівського стилю. 

“Без назви”, 1997р.
“Автопортрет (Помпейский)”, 1996-1998 рр.
“Диво зі статиром”

Натхненні, змістовні, насичені глибинними емоціями, сповнені алюзій і метафор роботи Олександра Ройтбурда прикрашають колекції провідних музеїв світу (зокрема Національного художнього музею України, музею сучасного мистецтва МоМА в Нью-Йорку, Третьяковської галереї у Москві, київського PinchukArtCentre, Одеського художнього музею тощо) та відомі приватні колекції. Митець узяв участь у понад 100 численних артпроєктах і виставках. 

Відкриття виставки й урочиста презентація проєкту відбудеться 6 жовтня о 18:00 в Національному музеї «Київська картинна галерея». У музеї виставка триватиме до 17 жовтня. Друга частина виставки відкриється 14 жовтня в галереї Vakulenko Art Consulting, що триватиме до 14 листопада. Третій етап проєкту «Такий різний Ройтбурд»! з 20 жовтня до 3 листопада проходитиме у Мистецькому центрі «Шоколадний будинок».

Куратор проєкту – Ірина Юферова

Фото: надані Національним музеєм «Київська картинна галерея», на головному фото – “Пейзаж з Панголіном”, 2020.