«Створити фільм “Довбуш”»: про виставку в Національній академії мистецтв України

12-го вересня у великій залі Національної академії мистецтв України відкрили виставку «Створити фільм “Довбуш”».

На виставці експонують костюми героїв фільму, реквізит, декорації, оригінали розкадрування, фото та відеосюжети зі знімального майданчика. Також заплановані творчі зустрічі, дискусії, кураторські екскурсії від режисера, художників-постановників, композиторів, авторів спецефектів, історичних консультантів тощо. Графік заходів публікуватимуть на сайті академії — https://academyart.org.ua/ .

«Для нашого фільму руками десятків художників кіно і сотнями майстрів був витворений цілий світ. Декорації, костюми, зброя і прикраси, ескізи і сторіборди, фото та відеолітопис залаштунків. Той, хто відвідає виставку, сподіваюсь, встигне побачити і відчути ту любов і відданість, із якою ми знімали історію яка нас надихала», — сказав на відкритті виставки режисер фільму Олесь Санін.

Пригодницько-історичний фільм «Довбуш» вийшов у прокат у кінці серпня. Показ фільму іде з великим успіхом — заповнені зали у кінотеатрах, схвальні відгуки в медіа і у соцмережах.

Декілька цікавих фактів про фільм:

  • «Довбуш» — це фільм-легенда про ватажка опришків початку  XVIІІ століття Олексу Довбуша;
  • роботу над фільмом почали ще у 2018 році та процес переривався то через технічні причини, то через карантин;
  • бюджет фільму склав близько 120 млн грн;
  • над фільмом працювала команда з 3000 людей, пошили понад 1000 костюмів, побудували або відновили більше 20 локацій, у великих сценах брали участь до 500 людей;
  • творці фільму їздили в експедиції, вивчали ремесла і техніки бою XVIІІ століття;
  • для написання музики композитори їздили у фольклорні експедиції, працювали з архівами Львівської музичної академії та із знавцями фольклору Гуцульщини;
  • більше 20 країн вже купили права на показ стрічки.

Виставка «Створити фільм “Довбуш”» триватиме до 10-го жовтня 2023 року. Адреса: м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 20.