«Український авангард. Еволюція»: друга виставка в Музеї Києва

У Музеї Києва проходить виставка «Український авангард. Еволюція. Поповнення колекції 2.0». Це — продовження спільного проєкту Музею історії міста Києва, міської влади й арт-діячів зі створення Музею авангарду в Києві (перша виставка проєкту проходила у кінці грудня 2023 року — на початку січні 2024-го).

«Музейне зібрання «Український авангард. Еволюція» лиш за останніх пів року поповнилось 31 мистецьким твором, з яких 10 — із фондів Музею історії міста Києва. І це надзвичайно гучні імена авторів класичного авангарду, чиї роботи відомі на весь світ. 

Особливо ми пишаємось нашою безцінною знахідкою, що стала справжньою перлиною цієї виставки — роботою одного з найвидатніших сценографів XX століття Анатоля Петрицького «Ескіз костюму до опери Джакомо Пуччіні «Турандот». Саме віднайдення цього твору є певною сенсацією у науковому, історичному та культурологічному контекстах», — каже куратор проєкту, голова ГО «Музей авангарду» Юрій Комельков. 

Друга частина виставки — це мистецькі твори сучасних українських художників, зокрема Олега Тістола, Марини Скугарєвої, Віктора Сидоренко, Гліба Вишневського, Олександра Животкова, що поповнили колекцію майбутнього «Музею авангарду».

«На сьогодні колекція «Український авангард. Еволюція» налічує вже 50 робіт, які подарували колекціонери та художники, що органічно доповнює твори з фондової колекції Музею історії міста Києва», — розповідає генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

На фото — відкриття виставки у музеї. Автор світлин — Сергій Мазураш.

Виставка проходитиме до 21 липня 2024 року. Адреса: Київ,вул. Б. Хмельницького, 7 (музей працює з 12:00 до 19:00, понеділок та вівторок — вихідні дні).