«Скульптура просто неба» у Софії Київській

До 15 жовтня у Національному заповіднику «Софія Київська» триватиме виставка «Лінія життя».

Це вже четверта виставка-бієнале в рамках проєкту «Скульптура просто неба». Вона проходить на території заповідника «Софія Київська» упродовж майже 3 місяців.

Юрій Мирко БАЛАНС & ДИСБАЛАНС, 2022. Кераміка

Мета бієнале — «визволити» сучасну ландшафтну скульптуру з художніх майстерень й інсталювати її за справжнім «місцем призначення»: у простір просто неба, аби наблизити тривимірні артоб’єкти до широкого глядача.

Тема бієнале 2024 року — «Лінія життя».

Олеся Дворак-Галік ЗАРОДОК, 2024. Шамот, поливи, метал, ручне ліплення

«Ми живемо “на лінії життя” — на тонкій межі між вчора та сьогодні, війною та миром, виживанням і розвитком, руйнуванням і творенням, вигоранням і відновленням, відчаєм і надією. Тож цьогорічна виставка порушує широкий діапазон екзистенційних питань, концентруючись на новому досвіді українців, що живуть в епіцентрі воєнних подій.

А безперервну лінію життя нам забезпечують ЗСУ — ті, хто зараз на лінії вогню», — пояснюють організатори виставки.

Євген Примаченко НЕМОВЛЯ, 2024. Кортенова сталь

В експозиції — скульптури та інсталяції українських і зарубіжних авторів, виконані в останні кілька років. В представлених творах митці розмірковують на теми війни і свободи, культурної пам’яті, відродження, зв’язку з корінням тощо.

Впродовж роботи виставка поповнюється новими експонатами.

Фото — з Facebook-сторінки Міжнародної бієнале «Скульптура просто неба». На головному фото — Оля Рондяк ГАЛО МОТАНКА, 2024. Дерево, метал.