У Києві, в Українському Домі, проходить виставка «Гривня. Більше ніж гроші». Її співорганізатори — центр «Український Дім» та Національний банк України.
На виставці показали еволюцію української гривні: від її зародження у Київській Русі до сьогодення. А через історію гривні — й етапи становлення української нації, політичні трансформації, культурний діалог між різними поколіннями.
В експозиції:
- злитки зі срібла, з яких почалася історія гривні,
- срібники Київської Русі,
- банкноти Української Народної Республіки,
- архівні матеріали та рідкісні документи,
- ескізні розробки до українських грошей Олександра Богомазова, Георгія Нарбута, Василя Кричевського, Михайла Бойчуку, Мирона Яціва, Василя Лопати та інших,
- твори сучасних художників,
- інтерактивні експонати тощо.
«Сьогодні в українців є дуже високий запит на розуміння себе, на пошук основ ідентичності. У виставці “Гривня. Більше ніж гроші” переплелися кілька важливих контекстів, які завжди у фокусі уваги Українського Дому — культура, історія, мистецтво.
Гривня є голосом епох, символом державності. Вона — ніби політичний та естетичний маніфест, який показує, що для нас є важливим, значимим, красивим. Ми натхненні ідеєю разом з Національним банком України дослідити шлях гривні, який насправді розповідає нам про нас самих», — каже Ольга Вієру, директорка Національного центру «Український Дім».
Виставка працюватиме до 11 травня 2025 року. Адреса — Київ, вул. Хрещатик, 2.
Фото пресслужби Українського Дому.