«Сторіччя. Фелліні у світі»

Довженко-Центр запрошує глядачів поринути у всесвіт італійського генія Федеріко Фелліні. З 5 червня до 25 липня в Музеї кіно Довженко-Центру проходитиме мандрівна виставка «Сторіччя. Фелліні у світі», присвячена сторіччю з дня народження майстра, яку вже встигла оцінити публіка Канади, Бразилії, Німеччини та Литви. Проєкт реалізується за ініціативи й підтримки Італійського інституту культури, та у співпраці з кінофестивалем “Молодість”.

Співець величної краси Риму Федеріко Фелліні – серед перших режисерів, чиє ім’я спадає на думку, коли йдеться про італійське кіно. Його порівнювали з великими італійськими майстрами епохи Відродження та бароко, й вивчають творчість Фелліні в закордонних університетах та академіях. «8 з половиною», «Солодке життя», «Ночі Кабірії», «Амаркорд» стали класикою світого кінематографу й продовжують схвильовувати мільйони глядачів різних поколінь. Крім того, Федеріко Фелліні – єдиний у світі режисер, якому було вручено аж  п’ять премій «Оскар».

Виставка «Сторіччя. Фелліні у світі» – подорож за лаштунки сюрреалістичного, карнавального бачення світу, що отримало назву felliniesque – феллінієвського. В її експозиції буде представлено кадри й фрагменти з кінофільмів режисера, кіноафіші, листи, спільні фото з коханою, акторкою Джульєттою Мазіною, та його другом, актором Альберто Сорді, фото зі знімальних майданчиків, оригінальні кінокостюми, та графічні роботи, намальовані самим Маестро. 

На відкритті виставки, 4 червня, відбудеться українська прем’єра анімаційного фільму «Феллінетта» (2020, La Fellinette) племінниці режисера Франчески Фаббрі Фелліні, що увійшов до програми короткометражного конкурсу 50-го міжнародного кінофестивалю «Молодість».

Триватиме виставка «Сторіччя. Фелліні у світі» до 25 липня в Музеї кіно Довженко-Центру (вул. Васильківська, 1), середа – неділя 12:00 – 19:00 (каса до 18:45).

Фото та джерело:  Довженко-Центр