VІII Мистецтвознавчий Конкурс для арт-критиків від Stedley Art Foundation

Цьогоріч темою Конкурсу є “Мистецтво нових медіа: технології ± художник”. Дедлайн подачі мотиваційних листів — 20 серпня 2019 року.

Наука, техніка й мистецтво уклали альянс понад півстоліття тому, щороку цей альянс інтегрує нові програми, відкриття і технологічні інструменти, тільки чомусь в українських художніх інститутах не вивчають мистецтво нових медіа, не вчать розуміти, аналізувати і писати про нього, відрізняти художника від вправного користувача ПК.

Чи варто виносити твори, зроблені за допомогою нових медіа-технологій, включаючи цифрові та віртуальні технології, комп’ютерну графіку, анімацію, відеоігри, робототехніку, в окрему категорію мистецтва? Живописець і медіа-митець — це точно різні люди? Як впливають технології на філософію мистецтва?

Хто аналізуватиме морфінг, генеративне мистецтво, інтерактивне мистецтво, 3D моделювання, net.art, sound art, science art, glitch art — мистецтвознавці чи штучний інтелект? Чи існує «золотий фонд» українського мистецтва нових медіа і за якими критеріями його визначали? Хто з українських митців, користуючись новими технологіями, створює революційні й актуальні проекти?

Тема VIII Мистецтвознавчого Конкурсу дає добру можливість конкурсантам написати про мистецтво нових медіа в Україні та про вітчизняних медіа-художників у світовому контексті.

Щоб взяти участь у конкурсі, потрібно написати мотиваційний лист на одну друковану сторінку, в якому коротко написати про себе, означити своє розуміння теми Конкурсу і сформулювати коротку аннотацію майбутнього есею. Лист потрібно надіслати на адресу artcriticcontest@gmail.com до 20 серпня 2019 року.

Участь у Конкурсі передбачає вікове обмеження (до 35 років), а також такі нагороди:

І місце – музейна поїздка до Італії, публікація

ІІ місце – 5000 грн, публікація

ІІІ місце – мистецька бібліотека  від видавництва «Родовід» (на суму 3000 грн), публікація

Більш детально про конкурс можна дізнатися за посиланням.

Текст надано Stedley Art Foundation