День неспішного мистецтва або Slow Art Day – міжнародна акція, яку музеї, галереї та поціновувачі мистецтва відзначають в другу суботу квітня з 2009 року. За традицією кожен мистецький заклад обирає декілька експонатів, аби уважно й неквапливо роздивитися та обговорити їх з відвідувачами. Поговорити про автора твору, час та місце походження музейної роботи й зробити її знайомою, близькою та зрозумілою. Цьогоріч свято припадає на 10 квітня. Як і торік у більшості закладів світу воно відбудеться в онлайн-форматі.
Засновник Slow Art Day Філ Террі якось помітив, що багато людей не вміють споглядати мистецтво. Світові шедеври більшість бачить не наживо, а крізь об’єктиви гаджетів. В середньому ж на огляд однієї картини відвідувач витрачає 27 секунд, навряд чи встигаючи відчути кожну з робіт. Тож акція закликає сповільнитись та відчути насолоду від вдумливого споглядання мистецтва.
Національний художній музей України (NAMU)
NAMU розпочне трансляцію акції у суботу, 10 квітня, о 15:30. Для обговорення музей обрав два твори (один живописний і одну скульптуру) з постійної експозиції «Модернізм в Україні». Перед початком обговорення учасники віртуально зможуть розглянути запропоновані твори, після чого відбудеться обговорення.
Питання винесені для дискусії: від найпростіших, наприклад, «Що відбувається на картині?», «Які деталі ви помітили?», до складніших, пов’язаних з контекстом епохи, коли з’явилися ці роботи. По закінченню карантину учасники зможуть наживо роздивитись твори, враховуючи досвід і знання, які здобули.
Національний музей історії України (МІСТ)
НМІУ пропонує ознайомитися чи по-новому відкрити для себе три експонати, які належать різним епохам. Початок об 11:00. Акція триватиме на сторінках у фейсбук та інстаграм.
Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків
Музею Ханенків запрошує на побачення з мозаїками, створеними одним з директорів музею, художником Василем Овчинніковим на задньому фасаді дому Ханенків.
Мистецький Арсенал
Мистецький арсенал запрошує приєднатися до розгляду та обговорення кількох робіт з виставки Кожны дзень. Мистецтво. Солідарність. Спротив. Початок о 15:00. Для неквапливого знайомства з мистецтвом заповніть форму:
ДЕНЬ НЕСПІШНОГО МИСТЕЦТВА У ЛЬВОВІ
Львів у акції Slow Art Day бере участь уже четвертий рік поспіль. Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького у суботу на своїй сторінці у Facebook для неспішного споглядання опублікує чотири роботи з власної колекції. До кожної куратори підготують запитання, які спонукатимуть глядачів до роздумів та саморефлексії.
До акції окремо долучаться також Музей Івана Труша, художньо-меморіальний музей Олени Кульчицької та Музей Леопольда Левицького, що є відділами Національного музею.
Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького
Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького розпочне акцію о 15:00. У мережах Фейсбук та Інстаграм музей виставить фотографії та відеоматеріали обраних для огляду робіт, що експонуються в Палаці Потоцьких та Палаці Лозинського. Зокрема, в Палаці Лозинського – це «Потоп» Поля Мерварта, «Філістери» Едварда Окуня, «Мефістофель» Марка Антокольського, «Дівчина з квіткою» Антоніни. А в Палаці Потоцьких – «Леда і Лебідь» та «Діана і Актеон» Георга Каспара фон Преннера, «Портрет Катерини Стаженської» Франсуа Жерара, французький меблевий гарнітур середини XVIII ст. з колекції Миколи Островерхова та наукові співробітники Анна Легедза, Ольга Боса, Наталія Отко, Євген Гулюк і Юлія Душка.
Дім Франка
Дім Франка запропонує до огляду і подальших роздумів Ріг достатку, що його подарувала Іванові Франку на 25-літній ювілей літературної діяльності Соломія Крушельницька, і який є окрасою салону в меморіальній віллі письменника, а також відео-виставку картини «Вінок на могилі Івана Франка» Михайла Добронравова (1950), яка ілюструє реальну подію: соціалістичний мітинг на Личаківському цвинтарі 15 жовтня 1939 року.
Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка
Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка10 квітня о 15:00 проведе прямий ефір на сторінці у Фейсбук
Музей історії міста Кам’янського
Музей історії міста Кам’янське запрошує на одну годину неквапливого споглядання мистецького твору – картини Ореста Скопа «Кам’янський Мамай», створеної художником у 2008 році.