ЦДАМЛМ України створить електронний архів Андрія Малишка

Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України анонсував онлайн-проєкт зі створення електронного архіву документів українського поета, перекладача, літературного критика Андрія Самійловича Малишка, які зберігаються у фондах установи. Про перебіг його реалізації ЦДАМЛМ інформуватиме на своїх інтернет-сторінках.

У фонді Андрія Малишка ЦДАМЛМ України (ф. 22, оп.1-5)  налічується 1017 одиниць зберігання за 1927-1987 роки. Це унікальні рукописи віршів, поем, перекладів, лібрето опер, сценаріїв, статей, виступів; листування, зображувальні документи. Документи почали надходити на державне зберігання ще за життя поета у 1968 році Дружина Андрія Малишка поетеса Любов Забашта у 1979 році звернулася до ЦДАМЛМ України із проханням відкрити меморіальний кабінет свого чоловіка в приміщенні архіву-музею і передала друковані видання, меблі та особисті речі поета. Меморіальний кабінет Андрія Малишка у Архіві-музеї було відкрито у 1982 році і щороку його відвідують численні поціновувачі таланту митця.

Меморіальний кабінет А.С.Малишка у ЦДАМЛМ України

 

Меморіальний кабінет А.С.Малишка у ЦДАМЛМ України

Одним із цінних і водночас маловідомих документів із особового фонду Андрія Малишка є рукописний примірник збірки його поезій «Україно моя» з ілюстраціями, виконаними відомим українським художником-графіком Гаврилом Михайловичем Пустовійтом (1900-1947).

Рукопис створено в 1942-1944 рр. – період, коли Андрій Малишко був військовим кореспондентом на фронті. Серед вміщених у ньому віршів: «Балада про Оксану», «Зозуля», «Київ», «Криниця», «Одвикли плакать очі матерів…», «Україні» тощо.

Фото та джерело: ЦДАМЛМ України