Ще раз про міст над Володимирським узвозом

Місяць тому Міністерство культури України надіслало Київській міській адміністрації листа з вимогою припинити будь-які будівельні роботи на ділянці між парками “Хрещатий” та “Володимирська гірка” з огляду на рішення ЮНЕСКО про розширення буферної зони об`єкту Всесвітньої спадщини “Софія Київська та Києво-Печерська Лавра”, до якої потрапляє і згадана ділянка, на якій міська влада розгорнула бурхливе будівництво пішохідно-велосипедного мосту. Нагадаємо, що будівництво фактично почалося ще до того, як проект пройшов експертизу.

Під виглядом підготовчих робіт провели вирубку дерев у заповідній зоні і підготовку ділянок під опори. Як пояснив “Антиквару” архітектор Георгій Духовичний, параметри споруджуваного мосту в кілька разів перевищують оптимальні характеристики для споруди такого типу. За розрахунками, зробленими в майстерні Духовичного, довжина моста мала б складати 46 м, ширина – 3,5 м, висота – 7,5 м. Натомість пропонується довжина 200 м., ширина – 6 м., висота – 22 м. На думку архітектора, це свідчить про бажання забудовників обійти законодавчі норми і разом з мостом спорудити ще й капітальні об`єкти (скажімо, для закладів торгівлі і харчування), як це було у випадку з так званим
вертолітним майданчиком, а насправді – офісним центром. (У зелених зонах дозволяється будівництво лише транспортних об`єктів і об`єктів щоденної інфраструктури).

Експерти-пам`яткоохоронці вважають, що спорудження такого моста зруйнує історичний ландшафт Києва і характерну перспективу з Європейської площі в бік Дніпра, зафіксовану на численних фото ще з кін. XIX століття. Крім того, це загрожує значними втратами для міського бюджету, оскільки вже зараз вартість проекту оцінюється в понад 300 млн. грн. замість обіцяних спочатку 140 млн. Оприлюднюючи текст листа Міністерства культури до КМДА з приводу сумнівного будівництва, редакція “Антиквара” сподівається не тільки привернути увагу широкої громадськості до проблеми, але й очікує відповідальних рішень від законодавців, які 15 березня мають розглянути дії міської влади на засіданні антикорупційного комітету парламенту.