Національний музей Тараса Шевченка презентував проєкт “Шевченко: архітектура слова”. Вперше в рамках постійної експозиції засобами інтерактивних експонатів куратори розповідають про становлення поета і його значення для української культури.
Автори проєкту “Шевченко: архітектура слова” деконструювали усталений образ Шевченка і побудували нову оповідь про нього, де сфокусувалися на особистості поета, її формуванні, трансформації та значенні. Починається оповідь із розмови про поезію: як вона сприймається/створюється/читається. Це дає інструменти для розуміння поезії загалом і поезії Шевченка зокрема.
Експозиція складається з двох залів, які побудовані за єдиною схемою. Ми розповідаємо про поезію через контекст її творення та сприйняття. І про поета – через включення його в контекст доби і трансформації його ідей та смислів.
Сьогодні усі називають Шевченка генієм і великим українським поетом. Наш проєкт наповнює ці слова сенсом. Нехай кожен, хто відвідає експозицію, сформує власну думку про Шевченка-поета.
Керівник проєкту – Дмитро Стус. Також над проєктом працювали: Тетяна Дубина, Інна Мочарник, Михайло Зубар, Ірина Бойко, Олег Магдич, Любов Таращук. Дизайнер – Марія Щербак. Координатор – Віра Літовчук. Конструктор – Дмитро Пронь.
У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації, з 1 листопада змінюються правила відвідування Національного музею Тараса Шевченка.
Потрапити до музею можна лише за умови наявності документа з негативним ПЛР-тестом або експрес-тестом на визначення антигена строком дії 72 години, «зеленого» COVID-сертифіката (сертифікат про повну вакцинацію – щеплення 2 дозами вакцини) або документа про одужання особи.
Відповідно до протоколу КМДА від 28.10. 2021 року “Про вжиття заходів iз запобiгання поширенню гострої респiраторної хворобu COVID-I9, спричиненої SARS-CоV-2”.