ТУРИСТ У СЛОВАЧЧИНІ ЗНАЙШОВ СЕРЕДНЬОВІЧНІ МОНЕТИ

Срібні монети XIII-XIV століть під коренем вирваного дерева в околицях словацького міста П’єштяні під час прогулянки виявив турист. Про свою знахідку він повідомив відповідні органи. Фахівці, які прибули на місце, за допомогою металошукача виявили ще 147 срібних монет.

Знайдені монети були викарбувані між 1250 і 1330 роками, більшість з них становлять віденські пфеніги, решту – їхні угорські копії. Археологи відзначають, що знахідки пфенігів XIV століття – не рідкість. У нестабільні часи, аби вберегти свої цінності, власники часто ховали їх.

Вірогідно, монети були загорнуті в шкіру або тканину, яка з часом зітліла. А те, що монети досі залишались в землі, може свідчити, що їхній власник помер раніше, ніж зміг скористатися заощадженнями. Точну цінність знахідки експертам ще належить уточнити, турист же, який знайшов скарб, отримає винагороду від держави.

Віденські пфеніги мають неправильну квадратну форму зі звичайним діаметром від 15 до 16 мм. Перша їхня поява на території Словаччини датується другою половиною XII століття. У 13 – 14 століттях вони карбувалися австрійськими монархами на монетних дворах у містах Відень, Вінер-Нойштадт та Енс.

У зображенні монет варіюються різні мотиви – лев, олень, дракон, орел, хрест, ангел зі щитом Габсбургів, кінний лицар з соколом, напівфігура правителя, голова ченця в капюшоні, риба та інші. Угорські наслідування віденським пфенігам мали приблизно круглу форму, менші параметри, ніж оригінальні пфеніги, і іконографічні відмінності в мотивах.

Фото: The Slovak Spectator

Джерело: Навколо світу