Володимир Сай та Ігор Подольчак «Розщеплення»

11 червня в галереї «Дукат» відкривається виставка «Розщеплення», яка об’єднала твори Ігоря Подольчака та Володимира Сая. Митці відрізняються за темпераментом, образним строєм своїх робіт та належать до різних художніх кіл. Однак, кожен з них, звертаючись до різних мистецьких практик, створює персональний «театр тіней». 

Заворожені драмою розпаду, складними сплетеннями та зв’язками смерті та насолоди, Ероса й Танатоса, Володимир Сай та Ігор Подольчак  досліджують теми тілесності, тлінності, старості та вмирання, наголошуючи на ефемерності буття. Пандемія змінила нас. Ми стали більше та інакше думати про життя, смерть та відведений нам час. Цей новий зміст звичних понять резонує з художніми пошуками митців-філософів, які тематизують ці категорії у своїй творчості.

Робота Володимира Сая

Робота Ігоря Подольчака
Робота Ігоря Подольчака
Робота Ігоря Подольчака

Спеціально для виставки «Розщеплення» Володимир Сай створив серію з восьми керамічних скульптур.  Автор не дає назву своїм творам, залишаючи це  право за глядачем. Творчість Ігоря Подольчака презентовано офортами, що належать до серій різних років (1980-1990 –х років). Всі експоновані роботи представлено на продаж.

Триватиме виставка до 5 липня в галереї «Дукат» (Володимирська, 5).

Володимир Сай (нар. 1977)

Графік, живописець, фотограф, автор об’єктів. Народився в м. Київ. Закінчив НАОМА, відділення графіки (2005). Експериментує з нетрадиційними матеріалами, використовує побутові предмети для досягнення виразних художніх ефектів.

Український митець, здебільшого працює зі скульптурою та фотографією, народився в 1977 році в Києві. У 1997 році закінчив Київський художній коледж мистецтв і промисловості, факультет живопису. У 2005 закінчив Національну академію мистецтва та архітектури, відділення графіки. Він представив свої роботи в персональних та групових проектах у Мистецькому Арсеналі, Боттега Галереї, Щербенко Арт Центрі, Шоколадному буд инку, Mironova gallery, Інституті проблем сучасного мистецтва, арт-центрі Я Галерея, Галереї на Інститутській, Галереї Ірена в Києві, учасник конкурсу МУХі / молоді українські художники (#МУХi 2011). Живе та працює в Києві.

Ігор Подольчак (нар. 1962)

Український режисер, сценарист, продюсер, живописець, графік, фотограф, перформер, куратор мистецьких проектів. Представник Нової української хвилі. Член Української кіноакадемії. Один із 10-ти найвидатніших кінорежисерів України за версією журналу «Forbes Україна» (2014). Народився у Львові. Закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва, факультет інтер’єру та обладнання (1984). Навчався разом із О. Тістолом, П. Керестеєм, М. Маценком. Спільно з Р. Віктюком та І. Дюричем заснував у Львові творче об’єднання «Фонд Мазоха» (1991). Працює у різноманітних мистецьких жанрах (живопис, графіка, фотографія, відеоарт, акціонізм тощо). Учасник і лауреат численних міжнародних виставок, організатор і куратор мистецьких проектів в Україні та за кордоном. Провів понад 25 персональних виставок в Україні, Італії, Великобританії, Німеччині, Польщі, Австралії, Південній Кореї, Ізраїлі, Росії, Іспанії, Франції. З 2006 року працює у кіноіндустрії як сценарист, продюсер і режисер. Твори зберігаються у багатьох музейних і приватних зібраннях по всьому світу.

Фото та джерело: ДУКАТ