«Masala» Андрія Блудова в Triptych Art

З 10 до 23 червня галерея сучасного мистецтва «Триптих Арт» представляє живописний проєкт Андрія Блудова «MASALA». Роботи художника з цієї серії є міксом символів та флешбеків, фрагментів життя Індії, адже масалою там називають традиційну суміш спецій та приправ, що зігрівають. 

Український художник та графік Андрій Блудов працює на перетині багатьох жанрів і технік, зокрема, постмодернізм, поп-арт і нео-поп-арт, летризм, фігуратив, символізм, імпресіонізм та ін. Усі представлені на виставці «MASALA» роботи виконані у демонстративно теплому тоні, над логічно вибудуваною концепцією превалює емоційний посил. 

«Я позиціоную свій живопис як якусь алегорію свідомості сучасної людини. Це атмосферний живопис, потік, що починається нізвідки і йде в нікуди. У ньому спонтанно з’являються образи, які, з’єднуючись із стихією, створюють необхідні вібрації, що переходять потім через картини до глядача. Таким чином, замикається ряд: художник – картина – глядач, і я відчуваю зворотний зв’язок. Мій живопис співзвучний іншим людям, вони іноді докладно розповідають, що з ними відбувається, коли вони дивляться на картини», – зауважує художник.

Андрій Блудов

Флеру загадковості живописній оповіді «MASALA» додає захоплення художника незвичністю та екзотикою Індії. Реальна Індія — це не тільки ґопурами (знамениті надбрамні вежі індуїстських храмів, прикрашені скульптурою, різьбленням і розписом на міфологічні теми), садху (аскети) або ведичні центри. Це також фруктові вози-тели, які невтомно мандрують уздовж океанічного узбережжя і супроводжують нас у подорожі картинами художника. Такий нескінченний транзит є справжнім втіленням камерного життя країни. Образ коліс у роботах Андрія Блудова адресує як до Сансари, так і до теми Дороги.

Крім того, є у проєкті проглядаються елементи театру Катакана, містерії, що ілюструють епос, й водночас — еротика, старовинні зображення з життя Крішни.

Андрій Блудов народився 1962 року в місті Уссурійськ, Росія. Закінчив Київський художньо-промисловий технікум (1982); графічний факультет Київського державного художнього інституту (1990). Персональні виставки художника проходили у Франції, Німеччині, Швейцарії, Австрії, Іспанії, Нідерландах, Україні. Роботи Андрія Блудова знаходяться в музеях Києва, Сум, Хмельницького, а також у галереях та приватних зібраннях багатьох країн світу.

Триватиме виставка-продаж до 23 червня в галереї сучасного мистецтва «Триптих Арт» (Десятинна, 13).

Фото: FG Kyiv Art Go