“Неспіймане. Христина Приймак”

З 11 червня в львівській галереї “PM Gallery” проходить персональна виставка живопису Христини Приймак “Неспіймане”. Найчастіше на своїх картинах художниця зображає жіночі образи, птахів та розмаїття квітів. Загалом образ птаха наскрізно проходить крізь творчість мисткині й набуває особливих алегорично-символічних характеристик. 

Символ міфічного птаха в гармонійному поєднанні з людськими образами та рослинними елементами, стає одним з основних у серії живописних робіт Христини Примак. “Ці пташки — наші мрії, бажання, наше щастя, наш зміст. Ми дуже хочемо їх. Але птахи літають, а люди — ні. І ловити ми їх насправді не вміємо. Люди надто гучні і безглузді, переповнені сміттям. Часом і не помічаємо, що вони уже вмостились у нас на плечі, звили гніздечко під нашою стріхою і давно живуть там”, – пояснює художниця.

Мисткиня зізнається, що не дуже любить давати назви своїм картинам і поділяє думку імпресіоністів, що робота є завершеною тоді, коли її споглядає людина та інтерпретує по-своєму. Якщо під картиною написати назву, людина прив’яжеться до неї і вужче сприйматиме побачене.

Художниця Христина Приймак народилась у 1980 році в місті Сокаль Львівської області. Закінчила юридичний факультет Львівського національного університету ім. І. Франка, а також Львівську національну академію мистецтв, кафедра художнього текстилю. Кандидат мистецтвознавства; активна учасниця всеукраїнських пленерів та виставок, зокрема «Сни перелітних» (Proart Gallery, Львів; 2018), виставкова експозиція «V – Щорічного міжнародного фестивалю Параджанова на Левандівці» (Львів, 2020), «Виставка художників Сокальщини та Львова» (Тартаків, 2020) та ін.

Триватиме виставковий проєкт до 6 липня “PM Gallery” (Львів, вулиця Миколи Коперника, 17). Графік роботи: понеділок-п’ятниця 10:00 – 19:00; субота 10:00 – 17:00, неділя 12:00 — 17:00.

Фото: надані Христиною Приймак
Джерело: Високий Замок