16 червня у Щербенко Арт Центрі відкриється персональна виставка Олександра Ройтбурда. До експозиції увійшли одразу дві нові серії його робіт: живописні зображення скульптур і жіночі напівфігури. Доволі різні, на перший погляд, серії об’єднує ключова риса: Ройтбурд заграє з академічним каноном у своїй авторській манері.
Цією серією художник ніби «переказує» відомі скульптури, вступаючи у діалог із класикою та класицистичною естетикою. Переказ цих робіт – розкутий та більш експресивний, ніж зазвичай, привід до грайливої інтерпретації надає умовна впізнаваність творів. Відтак, м’якості, грайливості та рис випадковості, наче відбиті в бракованому дзеркалі, набувають хрестоматійні античні, класичні та ренесансні образі: «Амур і Психея», «Венера Калліпіга», «Дискобол», «Брут» Мікеланджело, «Воскресіння» французького маньєриста Жермена Пілона та «Венера» Івана Віталі.


«Це була вправа витягування поліхрому з монохрому», – пояснює Олександр Ройтбурд. У своїх полотнах художник розміщує музейні фігури в темряві, а в світлі свічки вони набувають тонких, чуттєвих відтінків, а разом з ними – людяності і близькості до глядача. Серія жіночих напівфігур розпочата Ройтбурдом давно, але насвіжіші роботи будуть представлені влітку 2021. Знову, відштовхуючись від академічної програми, художник створює живі, грайливі, портрети, еротичні і іронічні водночас. Зображені (неначе з селфі) жінки тримають предмети, що змушують замислюватись: хто вона така і про що міркує? Легка, але виважена гра зі спадком, флірт і шана, вічна історія і ковідна сучасність: Ройтбурд продовжує свої невимушені вправи.
Триватиме виставка Олександра Ройтбурда «Вправи на розкутість» до 24 липня в Щербенко Арт Центрі (вул. Михайлівська, 22-В).
Олександр Ройтбурд
Народився в 1961 році в Одесі. У 1983 році закінчив Одеський педагогічний інститут (художньо-графічний факультет). Член НСХУ з 1989 р. Директор Одеського художнього музею. Роботи художника знаходяться у МоМА (Нью-Йорк), Державній Третьяковській галереї (Москва), Державному Російському музеї (Санкт-Петербург), PinchukArtCentre (Київ), Художньому музеї (Одеса) та Національному художньому музеї України (Київ). Живе та працює у Києві та Одесі.
Щербенко Арт Центр
Заснований галеристкою і кураторкою Мариною Щербенко. Завдання центру — створити можливості для діалогу між представниками світу мистецтва і широкою аудиторією. Центр займається виставковою діяльністю, а також виступає майданчиком для проведення лекцій, круглих столів та воркшопів з провідними майстрами сучасного мистецтва України та інших країн.
Фото та джерело: Щербенко Арт Центр