Результати перевірки Києво-Печерської лаври: не знайшли 10 предметів

Вісім ікон, дерев’яну чашу та хрест не знайшли під час інвентаризації цінностей у Києво-Печерській лаврі. Наразі за фактом відсутності цих предметів вже розпочаті кримінальні провадження.

Про це розповів заступник голови Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, колишній член громадської ради при Міністерстві культури Богдан Кожушко, інформує «Радіо Свобода».

Раніше повідомлялося, що Міністерство культури перевірятиме Києво-Печерську лавру вперше за 30-річну історію відродження. У результаті перевірки не виявили 10 предметів. Більшість із них — ікони.

Перевірка не виявила 14 предметів, але 4 з них потім по завершенні перевірки додатково показали. Наразі не виявлено 10 предметів», — зазначила  керівниця прес-служби Міністерства культури України Юлія Даценко.

Більшість зниклих ікон датовані XIX століттям. Міністр культури Євген Нищук зазначив, що за фактом відсутності ікон вже розпочаті кримінальні провадження.

Список зниклих предметів/Міністерство культури

Ревізія тривала з 21 листопада до 17 грудня. Перевіркою займалася комісія, до складу якої увійшли співробітники міністерства та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Комісія досліджує церковні коштовності і святині, які передавали Києво-Печерській лаврі починаючи з 1988 року – з моменту відкриття монастиря після відродження.