«Приховані простори» Ореста Манецького

В галереї Portal 11 проходить персональна виставка Ореста Манецького «Приховані простори». На ній представлено концептуальні роботи художника, що сфокусовані в основному на особистості та її життєвому шляху. Митець поєднує живопис з іншими медіа (інсталяція, відео, аудіо-арт), створюючи політекстуальні та об’ємні за змістом і формою роботи.

Орест Манецький експериментує з особливостями сприйняття та обробки візуальної інформації людиною, що допомагає йому «розблоковувати» нові шляхи для взаємодії з глядачем. Роботи представлені на виставці «Приховані простори» стали результатом дослідження художника, наскільки сильним є вплив середовища? Наскільки важливим є те, що дано нам від народження і те, що надходить від оточення? У яких межах прокладений наш шлях та що ніколи не зможе стати доступними?

«Роботи можуть включати візуальну інструкцію, бути наділеними звучанням, можуть містити функцію, яку можна активувати. Я шукав способи виразити свої бачення, думки та інтуїції і привів свої роботи до такого кінцевого вигляду, в якому вони представлені на виставці», – зауважує Орест Манецький.  

Орест Манецький “МАЛЕНЬКИЙ ФОНТАН / КРИШТАЛЕВИЙ ЩИТ”, 2020р.

 

Одна з найпомітніших робіт експозиції – інсталяція «Маленький фонтан / кришталевий щит». Автор демонструє, що Кожен народжується унікальним і отримує різні властивості. Кожен працює з тим, що дано. Кожен отримує різну стартову глину.

«Рідина життя унікальним чином тече в кожній живій істоті, – переконаний художник. Ми намагаємося виміряти його потік, включивши його в фіксовані категорії. Математика, логіка, спорт, музика, заробляння грошей, біг, менеджмент, ігри, розмови, мислення, боротьба, стрільба. Здатність одних розвивати певні навички може бути обмежена в порівнянні з іншими. Більш низька людина має перевагу в гімнастиці в порівнянні з кимось вищим. Коли один багато досягає в результаті напруженої роботи, йому також пощастило отримати початкові умови, які були досить гарні, аби зробити можливим такий особистий розвиток. Оскільки у нас немає бачення Бога і двері сприйняття не очищені, речі не здаються нам такими, якими вони є. Ми продовжуємо дивитися одне на одного крізь вузьку шпарину успіху, досягнень і якості», – пояснює художник.

Орест Манецький “ОКО/РОЗРАХУНОК”. 150×150 см.

Триватиме виставка «Приховані простори» до 31  січня 2021 року в галереї «Portal11» (м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 11).

Середа – неділя 11.00 – 19.00
Понеділок – вівторок — вихідні
+38 (063) 397 34 57
artportal11@gmail.com
portal11.com.ua
facebook: galleryportal11
Instagram: gallery_portal11

Фото: orestmanetsky.com

Джерело: Portal11