Стало відомо, яким буде Музей Революції Гідності

У Києві оголосили переможців конкурсу проектів «Музею Революції Гідності» на Алеї Героїв Небесної Сотні. Міжнародне журі обрало проект «Штурм висоти» від німецької архітектурної студії.

28 червня в Міністерстві культури України відбувся брифінг, присвячений підведенню підсумків ІІ стадії Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів на кращу проектну пропозицію щодо об’єкта “Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності” (м. Київ).

За результатами засідання міжнародного повноважного та незалежного журі конкурсу, що відбулося 27 червня 2018 року в місті Києві, в номінації «Музей Революції Гідності» визначено лауреатів конкурсу:

1 премія (переможець конкурсу) – проект № 1002, Kleihues + Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH, архітектори: проф. Ян Кляйхус (prof. Jan Kleihues), Йоханес Кресснер (Johannes Kressner) / Берлін, Німеччина.


Цей проект найсвітліший. Думаю, задовольнить найбільшу частину людей. Можливо, інші проекти чимось викликали би певні суперечки. В цьому є чітка прив’язка до Майдану. Я бачу в ньому продовження підйому на пагорб. Гарно співіснуватиме з меморіалом, бо перекликається з ним. Вони будуть доповнювати один одного. Із зауваженнями журі щодо допрацювань я вважаю цей проект функціонально найкращим”, — Володимир Бондарчук, олова ГО “Родина Героїв Небесної Сотні”.

2 премія – проект № 1003, Buro/architects, архітектори: Антон Олійник, Олексій Пахомов / Київ, Україна.

3 премія – проект № 1001, Lina Ghotmeh Architecture, архітектори: Ліна Готме (Lina Ghotmeh) / Париж, Франція.

Проектувати Музей Революції Гідності взялися 12 архітектурних команд – з України, Німеччини, Іспанії та Франції. Переміг проект знаного берлінського бюро, який переконав міжнародне журі у відповідності конкурсному завданню, у сильній функціональній та архітектурній цінності, в модерновій елегантності та ощадливому ставленню до середовища, у метафоричності та символізмі, у спроможності витримати плин часу», – каже гендиректор музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.

Після підведення підсумків конкурсу в номінації «Музей Революції Гідності» та громадського обговорення конкурсних пропозицій буде укладено договір із переможцем конкурсу та розпочато роботи із розробки проектно-кошторисної документації. Проект планується до реалізації.