Частину історичного «Будинку Закса» на Хрещатику продадуть на аукціоні

19 листопада на торговому майданчику «Prozorro.Продажі» відбудеться аукціон із приватизації приміщень історичної будівлі «Будинок Закса» на вулиці Хрещатик, 6. Продають нежитлові приміщення у підвалі, на третьому, п’ятому та шостому поверхах, загальною площею 2565,40 кв.м. Стартова ціна лоту – 130 мільйонів гривень.

«Будинок Закса» на Хрещатику, 6 має охоронний статус пам`ятки архітектури місцевого значення як яскравий зразок пізнього модерну. Семиповерховий дім – цегляний з підвалом, мезоніном та надбудовою. Його фасад прикрашають рельєфні композиції та фігури грифонів. Зокрема, аттик декоровано барельєфом-реплікою на твір бельгійського скульптора Константена Меньє «Тріумф праці».

Прибутковий будинок у 1912 году зведено для сина цукрозаводчика Іллі Закса. На той час будівля стала однією з найвищих на Хрещатику. У ній були водогін, каналізація та ліфт. У підвалі розташовувались склади для крамниць, на першому поверсі — крамниці, на другому–сьомому — по дві-три квартири, в мансарді — пральня. Приміщення також здавались різним установам, конторам і крамницям. У 1919 році будівля згоріла. У 1927 – 1928 роках її відбудували. Приміщення зайняли різні трести, від чого споруду назвали «Будинком трестів».

Відбудеться аукціон 19 листопада о 15:58 на на торговому майданчику «Prozorro.Продажі». Пропозиції щодо торгів приймаються до 20:18 (18 листопада).

Фото та джерело: Хмарочос