Пінзель – на дотик

У Львівському Музеї «Івана Георгія Пінзеля» відкрилась постійнодіюча виставка «Pinsel. Тактильна експозиція». Відтепер пізнати красу скульптур Іоанна Георга Пінзеля можуть люди із порушеннями зору. В експозиції виставки представлено 8 точних копій скульптур майстра, створених ним в 50-х роках XVIII століття. 

Виставка «Пінзель. Тактильна експозиція» є продовженням проєкту Pinsel.AR, метою якої є популяризація спадщини Пінзеля. Нове життя скульптурам майстра епохи бароко дали сучасні технології. Зокрема, вже створено Віртуальну галерею Pinsel.AR, де можна ознайомитись з у 3D-моделями скульптур Іоанна Пінзеля. Нині відскановані й надруковані точні копії можна відчути на дотик. На виставці презентовано вісім творів майстра – «Херувим», «Юрій Змієборець», «Пророк Аарон», рельєф «Дванадцятирічний Ісус у Єрусалимі», «Святий Яким». З часом експозиція розширюватиметься.

Відскановано дерев’яні скульптури Іоанна Пінзеля методом фотограмметрії. Процедура непроста і тривала, оскільки об’єкт фотографується з різних ракурсів та різної відстані. Тож на сканування одніє скульптури в середньому витрачається від 6 до 12 годин. Далі відсканований матеріал і фотографії опрацьовуються фахівцями, комп’ютерна програма моделює скульптури у 3D-моделі.\

Доповнюється виставка супровідними матеріалами та анотаціями шрифтом брайля, а також, екскурсіями, розробленими спеціально для незрячих та слабозорих відвідувачів музею.

Фото та джерело: Pinsel.AR