Ne travaillez jamais. Про прекарність праці в культурі

З 1 до 30 червня в просторі 39.9gallery діятиме виставка «Ne travaillez jamais. Про прекарність праці в культурі». Вона присвячена проблемі трансформації праці культурного виробництва та повсякденного життя творчих працівників. 

Прекарність (зі франц. рrécarité) означає шаткість та нестабільність умов життя і праці, у вузькому сенсі – нестандартні форми зайнятості і нові форми трудових відносин. Відсутність контрактів, гарантованого робочого місця, соціальних пільг, недотримання трудових прав, постійна загроза безробіття – невід’ємна частина культурного та мистецького поля в Україні в 2021 році. Більшість приватних комерційних організацій культури, які з’явилися в нових ринкових умовах, функціонують як підприємства середнього і малого бізнесу, тому мають високу ступінь невизначеності в майбутньому, нестабільний дохід і постійні, зростаючі витрати. Відсутність достатньої кількості культурних інституцій як потенційних робочих місць, належного фінансування державних і муніципальних установ культури, наявності у міському просторі локацій для роботи художників та культурних операторів спричиняють економічну та особистісну кризу митця та працівника культурної сфери.

Женя Лаптій
Олександра Вороніна

Як простір міста впливає на умови роботи в культурі? Чи вважається мистецька практика художника роботою? Чи коли-небудь митець працював в Україні? Чи має художниця право на захищеність? Чи має право на оплачувану відпустку? Чи має гарантію на зайнятість? Чи має право на публічну презентацію результатів своєї діяльності? Сучасні українські художниці та художники шукають відповіді на ці питання у мистецьких творах, представлених в просторі 39.9gallery.

Учасники виставки: Марина Довганич, Женя Лаптій, Socia, Даня Ковач, Олександра Вороніна, Ніна Савенко. 

Захід є частиною Українського урбаністичного форуму «Після завтра», який проводить Cedos за підтримки Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine. Виставка проходять у партнерстві з галереєю 39.9

Графік роботи виставки з вівторка до суботи з 11:00 до 20:00. Для того, щоби відвідати виставку, потрібно зареєструватися: bit.ly/vystavka_pislia_zavtra.

Фото та джерело: 39.9gallery