3 грудня буде названо переможця Премії імені Казимира Малевича-2020. Відзнака заснована у 2008 році і вручається раз на два роки молодим українським митцям, які працюють із візуальним мистецтвом за внесок у розвиток сучасного мистецтва. Нагородження та урочиста церемонії відбудеться онлайн.
Цьогоріч фіналістами с стали Андрій Достлєв (дует із Лією Достлєвою), номінований резиденцією «Розширена історія Музичів» (село Музичі, Київська область, Україна), Саша Курмаз, номінований Школою Фотографії Віктора Марущенка (Київ, Україна) та Микола Рідний, номінований Галерею «Арсенал» у Білостоці (Білосток, Польща).
Лауреат Премії ім. Казимира Малевича-2020 отримує грошову винагороду в розмірі 3000 євро від Польського Інституту у Києві та мистецьку резиденцію в Центрі Сучасного Мистецтва «Замок Уяздовський» у Варшаві в 2021 році за підтримки Українського інституту та Інституту Адама Міцкевича. Крім цього, один з фіналістів отримає зоахочувальну відзнаку від Києво-Могилянської бізнес-школи, яка є багаторічним партнером Премії. «За проривний концепт» номінант від KMBS матиме можливість презентації своєї творчості — у стінах Школи, також він зможе взяти участь у навчальному процесі та подіях KMBS в ролі запрошеного спікера. Усіх трьох фіналістів також запрошено до участі в ознайомчому візиті до Польщі в 2021 році.
Премія ім. Казимира Малевича
Мистецька премія імені Казимира Малевича – це одна з найпрестижніших мистецьких відзнак в Україні. Вона була заснована у 2008 році з ініціативи Єжи Онуха, директора Польського Інституту у Києві, та Войцеха Круковського, директора Центру Сучасного Мистецтва Замок Уяздовський, з нагоди 130-річчя від дня народження Казимира Малевича. Премія – це свідчення пам’яті та визнання художника польського походження, що народився у Києві. Її лауреатами вже стали: Алевтина Кахідзе (2008), Стас Волязловський (2010), Жанна Кадирова (2012), Лада Наконечна (2014), Микита Кадан (2016) та Іван Світличний (2018)
Про номінантів:
АНДРІЙ ДОСТЛЄВ (дует із Лією Достлєвою), номінований резиденцією “Розширена історія Музичів” | The Muzychi Expanded History Project / Private residency program (село Музичі, Київська область, Україна).

Андрій Достлєв – художник, куратор і дослідник фотографії. Народився в 1984 році в місті Брянка, Україна; живе і працює в місті Познань, Польща.
Освіта: Донецький національний технічний університет (2006); School of Form, Познань, Польща (2015). Працює з темами пам’яті, колективної травми, ідентичності та з можливостями фотографії як медіуму. Серед останніх виставок: “I still feel sorry when I throw away food – Grandma used to tell me stories about the Holodomor” в Університеті Віадріна (Франкфурт-на-Одері, Німеччина), “Fairy Castles of Donetsk” в галереї 20square7 (Берлін, Німеччина) та “Licking War Wounds” в галереї Centrala (Познань, Польща). Видав декілька фотокнижок з власними проєктами. В 2019 році отримав (разом з Лією Достлєвою) третій приз на Другій національній Бієнале молодого сучасного мистецтва. Запрошений дослідник інституту IWM (Відень, Австрія, 2019).
САША КУРМАЗ, номінований Школою Фотографії Віктора Марущенка (Київ, Україна).

Саша Курмаз. Народився 1986 року у Києві, де живе та працює. 2008 року закінчив факультет дизайну Української Національної академії мистецтва у Києві.
Персональні виставки:
2018 Галерея Чех. Проект: “Afterparty”. Івано-Франківськ, Україна.
2016 PinchukArtCentre. Проект: “The Marble Angels With Bows Were Shaking In Shadows
Their Small Penises, Bending Their Bows And Carelessly Laughed At Death”. Київ, Україна.
2016 C/O Berlin. Проект: “Method”. Берлін, Німеччина
2016 Exp12. Проект: “I See the Things”. Берлін, Німеччина.
2015 UV21 Gallery. Проект: “Undreamed”. Варшава, Польща.
2015 Галерея Detenpyla. Проект: “My World Is Not Real Enough For An Apocalypse”. Львів, Україна.
2015 Triangle gallery. Проект: Напрасная молодость≫. Москва, Росія.
2014 Nova gallery. Проект: “Zaraz Wracam”. Краків, Польща.
2010 Viuro gallery. Проект: “Talking Walls”. Варшава, Польща.
Брав участь в групових виставках в Україні, Швейцарії, Австрії, Франції, Польщі, Німеччині, Швеції, Великій Британії, США, Росії, Нідерландах, Італії та Бельгії.
Нагороди:
2018, 2010 Фіналіст Мистецької премії ім. Казимира Малевича.
2017, 2013 Фіналіст Pinchuk Art Prize. Київ, Україна.
2015 Переможець ARTE Creative Award. Дюссельдорф, Німеччина.
МИКОЛА РІДНИЙ, номінований Галерею “Арсенал” | Galeria Arsenał (Білосток, Польща).

Микола Рідний народився 1985 року в Харкові, живе і працює в Києві. У 2008 закінчив Харківську державну академію дизайну і мистецтв. У 2005 став співзасновником арт-групи SOSка і однойменної галереї-лабораторії в Харкові. Виступив куратором ряду мистецьких проектів, останній з яких – “Озброєні та небезпечні” (2019) існує у формі пересувної відео виставки, кіно альманаху та онлайн платформи.
Рідний працює з різними медіа, але основними векторами його діяльності є інсталяції в публічному просторі та експериментальні фільми. Його роботи присвячені, як соціально-політичним проблемам сучасності, так і питанням історичної пам’яті.
Він двічі брав участь в Національному павільйоні України на Венеціанській бієнале (2013, 2015), а також в основній виставці бієнале “All the Worlds Futures” (2015). Його робота “Втрачений багаж” (2019), створена для 12-ї бієнале в Каунасі, була включена в постійну експозицію музею-меморіалу Голокосту IX Форт. Інші роботи художника знаходяться в публічних колекціях Пінакотеки сучасності в Мюнхені, Neuer Berliner Kunstverein, Музеї сучасного мистецтва Варшави, Музеї Людвіга в Будапешті.