У Києві покажуть польський фільм про “Будинок з химерами”

20 квітня у столичному кінотеатрі “Україна” відбудеться показ фільму “Дім архітектора Городецького” польського режисера Вєслава Романовського. Після показу відбудеться дискусія за участі режисера.

Про кінопоказ повідомив Польський Інститут на своєму сайті.

“Творча діяльність видатного архітектора Владислава Городецького у Києві розпочалась на зламі ХІХ та ХХ століть. В його творчому доробку численні споруди, від Національного художнього музею у стилі класицизму до караїмської кенаси в мавританському стилі. Вершиною ж творчого злету Владислава Городецького стає його власний маєток на Банковій, 10, так званий «Будинок з химерами», зведений ним у 1903 році з нагоди свого сорокаріччя. В ньому втілено відгомін мисливських захоплень Городецького, плід його творчої фантазії, яка бунтувала проти установлених форм і традицій”, – йдеться в повідомленні.

Фільм демонструватиметься мовою оригіналу з українськими субтитрами. Після показу відбудеться дискусія за участі режисера, Лариси Амеліної, проф. Олі Гнатюк та Владислави Осьмак «Постать Городецького у польсько-українському історичному контексті».

Вхід вільний за умови обов’язкової реєстрації на показ до 17 квітня

Зареєструватися на кінопоказ: natalia.bankewycz(at)instytutpolski.org