Проект відновлення Зеленого театру у Києві

Архітектурна майстерня PAINTIT створила проект реконструкції закинутого Зеленого театру на Парковій дорозі, що у Києві. Архітектори мають на меті оновити сам театр та відкрити там галерею сучасного мистецтва. 

Основною метою реконструкції є відновлення стін колишньої фортеці XIX століття і створення унікального архітектурного об’єкта столиці. Також планується оновити сам театр та відкрити там галерею сучасного мистецтва, з якої відкриватиметься панорамний вигляд на лівий берег Дніпра.

Проект не комерційний – архітектори хочуть так привабити інвестора. Зелений театр має стати багатофункціональним культурним простором Києва. Крім галереї, в приміщенні відкриють кафе і ресторан, щоб це було вигідно потенційним інвесторам. Наразі влада Києва готується до розгляду проекту на слуханнях.

Київський Зелений театр знаходиться в парку Аскольдова могила, за станцією метро Арсенальна. Він був побудований в 1949 році на руїнах фортечної споруди XIX століття. На початку 1980-х років була здійснена повна реконструкція театру: були впорядковані зливні колодязі, укріплена верхня стіна, споруджені додаткові місця. За останні роки його конструкції сильно пошкодилися.

Реконструйований театр обіцяє стати новим багатофункціональним культурним простором.