Виставка “Вільний світ очима Георгія Малакова” у НХМУ

18 квітня о 17:00 у Національному художньому музеї України відбудеться відкриття виставки робіт графіка Георгія Малакова. Виставка триватиме до 20 травня. 

До 90-річчя графіка Георгія Малакова НХМУ презентує виставку, в основі якої лежать дві графічні серії — «Бенілюкс» (1960-1961) та «Навколо Європи» (1961-1962). Вони створені за мотивами туристичної подорожі художника 1959 року до країн Бенілюксу (Бельгія, Нідерланди, Люксембург) та круїзу довкола Європи в 1961 році — тоді Малаков відвідав Осло, Лондон, Париж, Рим, Неаполь, Помпеї, Афіни, Стамбул. Роботи виконані в популярній у ті часи техніці лінориту — гравюри на лінолеумі. Окрім 12-ти аркушів із музейної колекції, експонуватимуться також один лінорит та акварельна композиція з родинної збірки Малакових.

Унікальні ескізи та начерки, виконані мистцем безпосередньо під час згаданих поїздок і оформлені в два окремі альбоми, експонуватимуться у форматі слайд-шоу. У рисунках графітовим та кольоровими олівцями, аквареллю, тушшю, фломастером помітне щире захоплення автора графічним дизайном реклами світових брендів, модним одягом, зачісками, характерними типажами та побутовими сценами – стилем бурхливих 1960-их. У ліноритах побачене переосмислюється — Малаков відбирає найяскравіші сюжети, стилізує, вдається до контрастних порівнянь і доброзичливо іронізує з картин того світу, який радянська пропаганда вперто називала «загниваючим Заходом».

Виставка триватиме до 20 травня

Адреса: м. Київ, вул. М. Грушевського, 6

Подія у FB: https://www.facebook.com/events/485605311856631/