Пітер Лінч подарував збірку картин Бостонському коледжу

Колишній віце-президент інвестиційного фонду Пітер Лінч пожертвував альма-матері Бостонському коледжу твори мистецтва із власної колекції на суму $20 млн. Подарована збірка складається з 27 картин та трьох малюнків. Вона експонуватиметься у Художньому музеї Макмаллена при Коледжі.

Збирати колекцію подружжя Пітера і Керолайн Лінч почали 30 років тому. Особливо їх приваблювали американські художники та пейзажі, але до колекції також входять й інші відомі роботи, які десятиліттями залишалися у приватних колекціях, відтепер будуть доступними. Одна з подарованих Коледжу картин – «Прощання з Мейо» Джека Батлера Йейтса. Її попереднім власником була британська акторка Вів’єн Лі, яка отримала полотно у подарунок від Лоуренса Олів’є у день їхнього одруження.

“Оливкові дерева, Корфу” Джон Сінгер Сарджент (1909 р.)
Пабло Пікассо «Голова». Папір, олівець.
Дієго Рівера «Сім’я», 1934. Папір, туш.

 

На додачу до подарованих картин Лінч також надав Художньому музею Макмаллена при Коледжі грант у розмірі 5 мільйонів доларів на підтримку кураторства та виставки цих робіт. Подарунок Лінча – найбільший із отримуваних музеєм подарунків. З Бостонським коледжем Пітера Лінча пов’язують давні взаємини. Його батько викладав там математику й фізику, а сам Лінч, як і його дружина та дочка отримали дипломи коледжу.

 

Фото та джерело: The Wall Street Journal