Меч та сокиру Бронзового віку випадково знайшов чеський грибник

 

Збирав гриби й випадково знайшов меч віком 3300 років. У лісі неподалік свого будинку житель Північної Моравії (Чехія) Роман Новак побачив шматок металу, який стирчав з-під каменів. Штовхнувши його ногою, Новак зрозумів, що це частина меча й почав копати глибше, аж виявив рідкісні предмети: меч та сокиру бронзового віку, – повідомляє «Радіо Прага».

На місце знахідки вирушила археологічна експедиція, однак, більше виявити їм нічого не вдалось. Попередньо меч і сокиру датують приблизно 1300 роком до нашої ери. Фахівці відзначають, що схожа зброя в цей період була в обігу на території сучасної Північної Німеччини. Тож експерти здивовані знахідкою цього меча в районі Єсеніцко, адже в той час він був малонаселеним.  Однак за попереднім аналізом, зброя була виготовлена саме тут.

Дослідники пояснили, що на відміну від більш пізніх залізних мечів, які вимагали від коваля більшої майстерності, бронзові мечі виготовлялися шляхом плавлення бронзи до тих пір, поки вона не перетворювалася на рідкий метал, а потім заливали його в форму. Якість знайденого меча досить низька. Рентгенівські дослідження показали, що всередині зброї багато маленьких бульбашок. Це означає, що меч не використовували в бою й він мав якесь символічне значення.

Фото: Czech Radio

Джерело: Lenta.UA