«Першообрази»: виставка Анатолія Криволапа

11 квітня о 18:00 у Центрі сучасного мистецтва M17 відкриється виставка робіт Анатолія Криволапа. В експозиції — абстрактні роботи художника 1990-х — початку 2000-х та ікони, створені впродовж минулого року.

Куратор виставки — Валерій Сахарук.

Богослови називають першообразом зображення Бога. Попри неможливість описати невимовне чи зобразити невидиме, ікона прагне явити його — через відмову від прямої чи повітряної перспективи, світлотіні, об’єму. Звернення Анатолія Криволапа до іконопису для багатьох, навіть для самого художника, стало несподіваним.

Перш ніж відшукати власну неповторну образність, Анатолій Криволап пройшов складний шлях випробування формою. Лише у 1986-му році, через 10 років після закінчення Київського художнього інституту, він збагнув, що знайшов свою техніку. Цього ж року з-під пензля Криволапа з’явилися перші абстрактні образи, народжені уявою художника.

Перша половина 1990-х минула для Криволапа під знаком «Живописного заповідника», після чого він занурився у радикальні експерименти. До візуального першообразу — світла, що містить у собі всі базові кольори, Анатолій Криволап звернувся у 2007 році, створивши програмну композицію «Структури».

Впродовж 2014–2024 років митець працює над розписами церкви Покрова Пресвятої Богородиці, розташованої в селі Липівка, на Київщині: храм пронизаний кольором, що підпорядковує усе навколо. Саме тут відбувається злиття метафізики кольору з метафізикою духу, до якого художник йшов усе своє життя.

«Першообрази» в ЦСМ М17 — перша виставка, що об’єднала абстрактні роботи митця та ікони. До виставки підготували каталог з усіма роботами, представленими в експозиції. Презентація видання відбудеться 16 квітня за участі автора та куратора. 

Виставка проходить за підтримки фонду Art Support Fund.

Виставка «Першообрази» працюватиме до 09 червня 2024 року. Адреса — Київ, вул. Володимира Антоновича, 102-104 (з 11:00 до 20:00, понеділок — вихідний).