«PALEO ART: НАУКА, ЕСТЕТИКА, АБСУРД»

В Національному науково-природничому музеї НАН України до 11 квітня проходитиме виставка науково-популярних плакатів середини ХХ століття та живопису присвяченого тваринам та рослинам минулих геологічних епох «PALEO ART: НАУКА, ЕСТЕТИКА, АБСУРД».

Представлені в експозиції плакати та графічні зображення демонструють відвідувачам уявлення про вигляд давніх тварин, їхня реконструкція свого часу здійснювалась на основі палеонтологічних відкриттів та досліджень. Нині більшість з них втратили свою наукову актуальність. На прикладі серії плакатів радянського часу на тему походження людини можна прослідкувати втілення ідеологічних парадигм того періоду. Німецькомовні плакати початку ХХ століття демонструють хибні уявленні про залежність інтелектуальних здібностей людини від форми її черепу.

Також виставка дає унікальну нагоду побачити оригінальні кістки динозаврів, які були виявлені експедицією Івана Єфремова в пустелі Гобі (Монголія), відбитки листя викопних рослин, етикетки до найдавніших експонатів музею, а також інструкцію зі складання споруди пізнього палеоліту з кісток мамонта.

Триватиме виставка «PALEO ART: НАУКА, ЕСТЕТИКА, АБСУРД» до 11 квітня в Національному науково-природничому музеї НАН України (вул. Богдана Хмельницького 15). Реєстрація в екскурсійному бюро Музею 044-235-62-66. Вартість екскурсії 20 грн. + квиток до Музею.

Фото: з фесбук-сторінки Kateryna Chu

Джерело: Національний науково-природничий музей НАН України