Christie’s виставив на торги перший цифровий твір мистецтва

Christie’s став першим великим аукціонним домом, який виставив на продаж нематеріальний цифровий твір мистецтва. Ним стала робота художника Beeple «Everydays: The First 5000 Days». Розпродаж пройде з 25 лютого по 11 березня, стартова ціна лоту – 100 доларів.

Гігантський колаж «Everydays – The First 5 000 Days» — результат тринадцятирічної роботи художника та графічного дизайнера з Південної Кароліни Beeple (справжнє ім’я – Майк Вінкельманн). В травні 2007 року він вирішив, що створюватиме нову картину в цифровому форматі 5 тисяч днів поспіль. Це перший автономний цифровий твір мистецтва (NFT), що пропонується на традиційному аукціоні і справжність якого гарантується завдяки технології блокчейн.

Експертів аукціонного дому вважають, що віртуальний артринок значно виріс, а основну його частину складають мілленіали та люди, які працюють з цифровими технологіями. Так, наприклад, засновник компаній Tesla і SpaceX Ілон Маск і колишній виконавчий директор фейсбук Чамат Паліхапітія цікавляться діджитал форматами.

Фото: Christie’s

Джерело: The Art Newspaper