У Туреччині знайшли оригінали текстів Брест-Литовського договору

Оригінали текстів Брест-Литовського мирного договору (1918 року) та ратифікаційної грамоти гетьмана Павла Скоропадського, в тому числі і з Османською імперією, вдалося знайти українським дипломатам та науковцям під час роботи у Великому Османському архіві, – повідомляє Міністерство закордонних справ.

Як зазначили в МЗС, документи вдалося віднайти завдяки зусиллям посла України в Туреччині Андрія Сибіги, генконсула в Стамбулі Олександра Гамана, українських вчених Ірини Матіаш, Омеляна Пріцака, Олександра Середи та за сприяння заступника голови Османського архіву Себахаттіна Байрама.

Інформацію про Брест-Литовський договір українські дипломати виявили під час роботи з цифровими каталогами архіву, який налічує понад 90 мільйонів документів, й одразу запросили оцифровані версії унікальної знахідки. У відомстві зазначають, що всі документи вражають якістю, вишуканим стилем виконання, мистецьким підходом до каліграфії та чітким сургучним відбитком великої державної печатки.

Брест-Литовський мирний договір підписали у лютому 1918 році Українська Народна Республіка з одного боку та Німеччина, Австро-Угорщина, Туреччина і Болгарія з іншого. Це був перший мирний договір у Першій світовій війні 1914-1918 рр. Укладення цієї угоди означало фактичне визнання УНР як незалежної держави – сторони-підписанта. На це була змушена погодитись і більшовицька делегація, яка вела власні мирні переговори в Брест-Литовську.

Фото: Укрінформ

Джерело: Суспільне